Výhra hostí 0:3 na sety se však nerodila až tak lehce, především ve třetím setu domácí tým favoritovi dlouho vzdoroval.

Prostějovský trenér Čada tentokrát povolal na palubovku všechny hráčky, které se neukázaly v Olomouci. Tato změna však neměla pro hladký vstup do zápasu žádný vliv. Agelky prakticky okamžitě vedly nad domácím celkem 10:3. Poté si vzal kouč Tůma oddechový čas a jeho tým stáhl své manko, ale jen na rozdíl šesti bodů. Hanačky pak opět přeřadily na vyšší rychlost a zvítězily hladce 9:25.

Ve druhé sadě Frýdek ožil, ale jen na začátku. Za stavu 2:2 začaly úřadovat hostující hráčky a šňůrou sedmi bodů soupeřkám znovu odskočily. Další šňůra pak přivedla Čadův celek do vedení 7:18. Výborná hra Hanaček pokračovala a druhý set tak skončil jasně 10:25.

Až třetí část znamenala drama. Sokolky začaly velice dobře a šly brzy do vedení. To hájil až do stavu 9:8. Hanačky nemohly na své sokyně vyzrát, takže po polovině setu stále vedli domácí 16:14. Teprve závěru duelu patřil znovu Prostějovu, který dramatický průběh zvládl a vyhrál 25:19 a celkově 3:0 na sety. „Po dvou výborných setech jsme polevili v koncentraci a chybami v poli dovolili Frýdku odehrát vyrovnanou třetí sadu. Aspoň že koncovku jsme zvládli dobře a nedopustili zbytečnou ztrátu," oddechl si na klubových stránkách prostějovský kouč Miroslav Čada. „Soupeř nás přehrál ve všech herních situacích. Dva sety byly z naší strany vyloženě špatné, potom jsme se aspoň zvedli. Stačilo to však pouze na přijatelné skóre ve třetí sadě," zhodnotil duel lodivod Frýdku-Místku Leopold Tůma.

V 17. kole mají frýdecko-místecké volejbalistky volno, základní část soutěže pak zakončí duelem ve Šternberku, kde se hraje v sobotu 30. ledna od 17 hodin.

SOKOL NIBE FRÝDEK-MÍSTEK – VK AGEL PROSTĚJOV 0:3 (-9, -10, -19)

Rozhodčí: Topolánek, Peloušek. Doba hry: 64 minut. Diváci: 250.

Frýdek-Místek: Mitręga, Pavelková, Štrbová, K. Vašinová, Holišová, Kavková. Libero: Radivojevičová. Střídala: Závodná. Trenér: Leopold Tůma.

Další zápasy 16. kola: TJ Ostrava – KP Brno 3:0 (18, 11, 15), SG Brno – UP Olomouc 0:3 (-12, -9, -9), Sokol Šternberk – Volejbal Přerov 0:3 (-13, -12, -20), Olymp Praha volno.