Třineckým florbalistům se ani v letošní sezoně vůbec nedaří. Ještě na sklonku roku odehráli extraligový duel s několikanásobným mistrem republiky – Tatranem Střešovice.

SK FBC ZP AGEL Třinec - Tatran Střešovice 1:17 (1:4, 0:7, 0:6)

Poslední vzájemný souboj pod Javorovým vyhrál hostující Tatran 9:4. Pět branek Pražanů tehdy vsítil Michal Jedlička. Tentokrát byl střelec Střešovic ještě o jednu branku lepší. Třinečtí od úvodu utkání hráli svému soupeři pouze druhé housle.

Tatran přehrával oceláře ve všem. Hned v úvodu si vypracoval několik tutovek, ale ty lapil výborný brankář Cieslar. Jeho neprůstřelnost vydržela pouze do osmé minuty, pak byl důrazný ve velkém čtverci Fridrich a hosté se ujali vedení. V 11. minutě se domácím podařilo vyrovnat přesně zakončeným únikem Curneyho. Třinec položila 16. minuta, ve které schytali dva kousky od Jendrišáka a Jedličky, navíc o minutu později byl přesný další reprezentant Martin Richter.

Střelecké představení Tatranu rozjel ve druhé třetině Tušek, vzápětí na něj navázal Garčar. Za stavu 1:6 mohl
z trestného střílení snížit Curney, jenže nedal. Těsně před polovinou zápasu proleštili své hokejky Jedlička
s Fridrichem a čtyřmi góly završili desítku do branky výborného Cieslara. V poslední minutě druhé části si asistenci na brance Richtera připsal brankář Bobisud.

Utkání bylo po čtyřiceti minutách zcela rozhodnuto. Otázkou pro všechny bylo pouze na jakém čísle se zastaví brankostroj Tatranu. Ten se zastavil po druhém hattricku Jedličky a přídavcích v podání Přívary, von der Pahlena a Šrámka (vlastní) na čísle 17. „Chtěli jsme překonat letošní rekord, ale bohužel se nám to nepovedlo,“ přiznal nesplněné plány po utkání trenér Tatranu Petr Ďarmek. „My jsme se k ničemu nedostali, působili jsme velmi odevzdaně,“ zhodnotil utkání střelec jediné domácí branky Jiří Curney.

Branky a nahrávky:
11. Curney - 8. Fridrich,
16. Jendrišák (Jedlička),
16. Fridrich (Jendrišák),
17. Richter (Tušek), 22. Tušek (Richter), 24. Garčar (von der Pahlen), 30. Fridrich (Jedlička), 32. Jedlička (Fridrich), 34. Jedlička (Jendrišák),
37. Jedlička (Fridrich),
40. Richter (Bobisud),
42. Přívara (Fridrich), 45. Jedlička (Fridrich), 46. von der Pahlen (Olšiak), 48. Jedlička (Přívara), 50. Jedlička (Fridrich), 57. Šrámek vlastní.
Rozhodčí: K. Sojka - T. Sojka.
Vyloučení: 0:1. Bez využití.
Diváků: 103.
Extraligová soutěž pokračuje dnes večer, kdy od 19 hodin sehrají florbalisté Třince v nové pražské hale v Podvinném Mlýně duel s domácím Chodovem. Třinečtí fanoušci mohou utkání sledovat textovým nebo video on-line přenosem. Více informací naleznete na webu www.skfbctrinec.cz.