„Toto mistrovství je jedinečným závodem v kalendáři krasobruslařských závodů, který zahrnuje jak sólové kategorie, tak skupinové bruslení," prozradil Radek Drozd z pořádajícího klubu. Mistrovství republiky v synchronizovaném bruslení se v Moravskoslezském kraji bude konat vůbec poprvé.

Republikový šampionát se uskuteční ve dnech 8. a 9. února v třinecké Werk aréně a pořadatelé předpokládají, že se jej zúčastní více než dvoustovka závodníků z celé České republiky.

A jaký je pro startující připraven program? „V sobotu začínám ve 10 hodin krátkými programy jednotlivců. Postupně se pak na ledě představí seniorky, juniorky a junioři. Od 16 hodin se diváci mohou těšit na synchronizované bruslení, kdy se nejprve v tréninku a následně ve volných jízdách předvede desítka týmů v žákovských, juniorských a seniorských kategorií. Závody pak vyvrcholí v neděli, a to již od 9 hodin volnými jízdami seniorek. O půl hodiny později je budou následovat juniorky a od 13 hodin junioři," prozradil kompletní víkendový program Drozd.

MČR je nominačním závodem na mistrovství světa juniorů, které se koná v bulharské Sofii.