Extraligový tým Beskydské šachové školy z Frýdku-Místku má za sebou sedm odehraných utkání a průběžně je ve dvanáctičlenné tabulce na výborném 4. místě. Realizační tým extraligového týmu BŠŠ si pro letošní sezonu 2007/2008 dal za cíl umístit se lépe než ve své loňské premiéře, kdy jako nováček skončil na šestém místě. Pro mnohé šachové odborníky to je cíl více než troufalý, avšak současné výkony šachistů Frýdku-Místku dokazují, že je v silách týmu se o tento cíl poprat. Že to však bude ještě hodně těžké, to napovídá rozlosování zbývajících utkání.

Tým ještě narazí na dva celky z popředí tabulky RC Sport Pardubice a Mahrlu Praha, což jsou velcí kandidáti na zisk jedné z medailí. Zbývající dva soupeři TJ Bohemians Praha a Sokol Plzeň jsou pro změnu kandidáti na sestup do nižší soutěže. Takže v každém utkání budou soupeři hrát naplno s touhou bodovat.

Mistrovství republiky mužů a juniorů

Ve dnech 11. až 22. února probíhá v Havlíčkovém Brodě mistrovství České republiky mužů v šachu 2008 a mistrovství České republiky juniorů do 18 a 20 let v šachu 2008. Pro všechny příznivce královské hry a sportu ve Frýdku-Místku je jistě potěšující zpráva, že tohoto mistrovství se zúčastní i člen Beskydské šachové školy Igors Rauzis. Lotyšský šachista, který se v roce 2007 natrvalo usadil ve Frýdku-Místku a byl u Mezinárodní šachové federace-FIDE zařazen na listinu hráčů Česka a stal se členem Beskydské šachové školy. Igors Rauzis má nejvyšší šachový titul velmistr a na českém žebříčku mu patří 13. místo. Na základě svého postavení dostal nabídku účasti na republikovém šampionátu.

Ve dvanáctičlenném uzavřeném turnaji má Beskydská šachová škola zastoupení hned čtyřmi hráči. Beskydskou šachovou školu reprezentují Vojtěch Rojíček, Jiří Kočičák, Šimon Štukner a Jan Krejčí (Litovel). Posledně jmenovaný není sice členem BŠŠ Frýdek-Místek, ale již od svých dvanácti let je trenérsky a organizačně veden touto školou. Proto jsou jeho úspěchy v podstatě i úspěchy Beskydské šachové školy. Na samotné mistrovství se mohli kvalifikovat hráči na základě výsledků z minulého mistrovství nebo z polofinále MČR juniorů.

(zd)

Více se o Beskydské šachové škole dočtete v pondělním, 18. února, vydání Frýdecko-místeckého a třineckého vydání.