K tomuto vynikajícímu umístění pomohly frýdecko-místeckým hráčkám také poslední zápasy. Ve slovenské Žilině nejdříve hráčky BK Frýdek-Místek zvítězily 72:55, poté ale týmu BKM podlehly po boji 49:58 (body FM: Galušková 34, Bačová 26, Maříková 15, Krmaschková 14, Radová 8…). Poté frýdecký celek dvakrát doma zdolal silný BK Panter Javorník 51:38 a 62:57 (body FM: Bačová 22, Galušková 22, Maříková 21, Krmaschková 16, Zuzaňáková 12…) a nakonec zcela suverénním způsobem rozprášil SBŠ Ostrava 89:10 a 67:9 (body FM: Krmaschková 25, Bačová 25, Radová 21, Maříková 20, Muchová 19…).

I proto není divu, že trenérské duo Ivo Částek a Marek Nogol mohou být s dosavadními výsledky svých svěřenkyň spokojeni: „Holky umí zúročit několikaleté tréninkové úsilí a ukazují, že patří mezi nejlepší v Moravskoslezském kraji. Předvádějí moderní basketbal s řadou efektních prvků a jistě se dále budou ještě zlepšovat," chválil hráčky trenér Ivo Částek. „Někdy však máme dojem, že v některých chvílích sebeuspokojení ve svém výkonu poleví, a pak můžeme vidět špatnou rozehrávku, chybné přihrávky, neproměňování vyložených šancí a nedůsledné bránění. Na tom všem, zvlášť pak na obranných činnostech, musíme na trénincích ještě více zapracovat. Pak teprve můžeme být spokojeni," dodal jeho kolega Marek Nogol.

Vedení frýdecko-místeckého klubu i trenéři věří, že talentovaná děvčata splní cíle, se kterými do soutěžní sezony vstupovala. Jistě je v tom podpoří i řady jejich příznivců, co je chodí povzbuzovat na zápasy, a rodiče, kteří týmu pomáhají s dopravou na utkání. Těch do konce mistrovské soutěže zbývá ještě čtrnáct.

(kot)