„Dneska byl hlavní rozdíl servis - příjem. Tam nás Budějovice přetlačily. Bylo vidět, že jsou na opačném konci tabulky,“ konstatoval nahrávač Adam Provazník, který po odchodu univerzála Perryho, smečaře Motyčky, nahrávače Míška a libera Jelena do VK Ostrava, poprvé vedl beskydský tým v roli kapitána.

Tipsport extraliga, 39. kolo: BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec (1:0), hráno 20. ledna 2023.
Smutní hrdinové: Oceláři padli na ledě Bruslařů až v poslední minutě zápasu

Black Volley podlehl rozjetému Jihostroji, který v minulém kole porazil Karlovarsko, na esa z podání 3:8, na body z bloků ho porazil 4:3. „Myslím, že jsme byli v jednotlivých činnostech stabilnější než domácí, kteří dělali víc chyb, než jsou zvyklí, hlavně na servisu, což nám v celém zápase pomáhalo,“ byl kouč hostů Vojtěch Zach spokojený se ziskem dalších tří bodů.

„Poté, co jsme uvolnili naše řekněme starší hráče, tak jsme zkoušeli a hráli s mladými. Byl to pro ně křest ohněm a nemyslím, že podali až tak špatný výkon, jak ukazuje výsledek. Bylo vidět, že ve chvíli, kdy Budějovice prostřídaly, byli jsme najednou schopni s nimi hrát, takže kvalita našich mladých může jít nahoru. Je potřeba, aby tyto zápasy hráli a mohli se zlepšovat,“ vysvětlil Michal Provazník, trenér Black Volley Beskydy.

Fotbalisté Vítkovic se na jarní část MSFL připravují pod vedením nového trenéra Petera Drozda.
FOTO: Změna ve fotbalových Vítkovicích, tým v MSFL zachraňuje trenér Drozd

Extraliga volejbalistů - 21. kolo:

Black Volley Beskydy – Jihostroj České Budějovice 0:3 (-15, -19, -21)

Rozhodčí: Grabovský a Kavala, čas: 72 min., diváci: 171.

Beskydy: A. Provazník 1, Koloušek 2, Guimaraes 5, Komorowski 5, Benda 9, Olmedo 2, libero Struška - Fabikovič 4, Danylov 1. Trenér: Michal Provazník.

Č. Budějovice: Polák 6, Giraudo 2, Licek 4, Ondrovič 9, van Schie 15, Michálek 8, libero Kryštof - Šulista 3, Piskáček. Trenér: Vojtěch Zach.