Z kraje příštího roku se do své druhé poloviny přehoupne dlouhodobá krajská soutěž starších žaček ve volejbale. Ta své boje započala v září, kdy se osmadvacet dívčích žákovských družstev pere o titul přeborníka Moravskoslezského kraje. V sázce jsou také dvě postupová místa do úvodního kola Mistrovství České republiky. Děvčata z Frýdku-Místku si prozatím vedou skvěle, jsou totiž první.

Skupina trenérek Dany Górecké a Hany Kurillové je letos rozdělena na dvě družstva a oba celky si připisují úspěchy. Tým, ve kterém nastupují i starší žákyně hrající rovněž extraligu kadetek, vede průběžnou tabulku s náskokem čtyř bodů na druhou Ostravu a deset bodů před Bílovcem. Druhá parta, která je složena převážně z méně zkušených hráček, dokázala v posledním prosincovém kole vyhrát druhou skupinu. Tento heroický počin znamená, že v lednu bude mít TJ Sokol Frýdek-Místek v nejlepší čtyřce hned dvojí zastoupení. „Tak příznivou situaci pro náš klub za svou dlouholetou kariéru trenérky mládeže opravdu nepamatuji,“ říká Dana Górecká, ale hned jedním dechem dodává: „Sezona je však dlouhá, náročná a všichni si přejeme, aby se talent mladých volejbalistek přetavil v úspěchy i ve vyšších kategoriích.“

„Společně s hráčkami se teď těšíme z dílčích úspěchů. Věříme, že vybojovaný posun v tabulce bude děvčata i nadále motivovat a odměnou jim bude start na Mistrovství ČR. Ale nejdříve by děvčata chtěla dokázat obhájit titul Přeborníka kraje. Nezbývá, než do Nového roku popřát všem hráčkám splnění volejbalových cílů a milovníkům volejbalu, tohoto krásného sportu, hodně úspěšných smečů, bloků a skvělých zákroků v poli,“ uzavřela trenérka Hana Kurillová.