V juniorské dívčí kategorii bylo nominováno deset družstev ze Slovenska, výběr Belgie, Slovinsko a frýdecko-místecké dva týmy. Po loňském vítězství juniorky pod vedením trenéra Pavla Kožucha a trenérky Pavly Pavelkové přijely obhajovat mistrovský titul. Hladce prošly základní skupinou, když zvítězily postupně nad kadetkami Slovenska B, MVK Poltár, MŠK Žiar nad Hronom a A.I.F. z Belgie. V sobotním podvečeru pak porazily A tým Slovenska a slovinskou Mislinju. O postup do finále mladé volejbalistky Frýdku-Místku znovu utkaly se Žiarom nad Hronom (dvě hráčky z tohoto týmu hrály slovenskou extraligu). Pánem na hřišti však byly Sokolky, které zaslouženě vyhrály 2:0. Ve finále pak hráčky Frýdku porazily výběr Belgie a podruhé za sebou se staly mezinárodními mistryněmi Slovenska na antuce.

Sokolky měly nejen výškovou převahu, ale hlavně technicky byly lépe vybaveny, o tom svědčí i výběr do nejlepší šestky turnaje, kde měl Frýdek-Místek trojí zastoupení. Nejlepší nahrávačkou se stala Lenka Siudová, smečařkou Petra Kojdová a nejlepší hráčkou celého mistrovství byla vyhlášena Daniela Pavelková.

Neztratily se ale ani frýdecko-místecké kadetky pod vedením trenérů R. Podoly a W. Cigána. Se svými soupeři držely holky krok, bohužel v koncovkách setů nestačily na starší soupeře. Celkově z toho bylo nakonec osmé místo.

Junioři s trenérem René Zemanem sbírali cenné zkušenosti a byli zdatnými soupeři extraligovému týmu z Trenčína a dále pak Zvolenu, výběru Slovenska a také mladému výběru z Belgie. Mladí sportovci Sokolu Frýdek-Místek vzorně reprezentovali nejen svůj oddíl, ale také i město Frýdek-Místek.

V sobotu 12. září se v místecké hale 6. ZŠ uskuteční od 8.30 hodni juniorský turnaj – Memoriál Sandy Lichnovské a Evy Konderlové. „Velice ráda bych na tento turnaj pozvala všechny příznivce volejbalu. Turnaje by se mělo zúčastnit deset přihlášených týmů z Moravy a také z Polska,“ řekla Pavla Pavelková z frýdecko-místeckého volejbalového klubu. (pp)