Hned v úvodní disciplíně dali o sobě Frýdečtí vědět. V hodu kladivem dorostenek se výrazně prosadila Jana Lepíková. Celkem třikrát posunula hranici oddílového rekordu na konečných 46,67 m a vybojovala bronzovou medaili. Další disciplínou byla chůze a mezi juniory měl Slezan další želízko v ohni. Roman Říha se opět předvedl v plné formě, na desetikilometrové trati nedal soupeřům šanci a naprosto suverénně zvítězil. Po opatrnějším prvním kilometru šel do čela, začal stupňovat tempo, kterému nikdo ze soupeřů nestačil. Druhému v pořadí nadělil Říha tři minuty a pro zlatou medaili si došel v čase 47:29,94 minuty. Potvrdil tak roli současné juniorské jedničky.

Další skvělý výkon předvedl Petr Lukeš v běhu na 3 000 metrů. Po pomalejším začátku se propracoval na konci prvního kilometru do čela a začal stupňovat tempo. Postupně setřásal jednoho soupeře za druhým a do posledního kola vbíhal zhruba se čtyřicetimetrovým náskokem a zdálo se, že zisk zlata je jasný. Dvě stě padesát metrů před cílem však nastoupil k drtivému finiši Svěrák z Jihlavy a na cílové šachovnici Lukeše předstihl o pět desetin sekundy. Přesto je předvedený výkon a zisk stříbrné medaile velkým úspěchem, navíc ozdobený novým oddílovým rekordem 8:56,87 minuty.

Radostná je konečná bilance celku Frýdku-Místku na tomto republikovém šampionátu. Kompletní sada medailí, další čtyři finálová umístění a čtyři oddílové rekordy jsou opravdu výborným výsledkem. Šesté místo dále přidala Jana Kučerová ve výšce a dvě sedmá místa patří Martinu Trybulovi ve výšce a trojskoku. O poslední oddílový rekord se zasloužila Ivana Matušková v běhu na 1 500 m překážek, což stačilo na konečné deváté místo. Matušková poté ještě přidala osmé místo v běhu na 3 000 metrů. „Všem mladým atletům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci,“ vzkazuje předseda oddílu Josef Nejezchleba. (zd)