„Přípravu na sezonu jsme zahájili koncem července, kdy jsme začali trénovat v domácích podmínkách,“ prozradil Strnadel.

Počátkem srpna pak do Frýdku-Místku zavítal spřátelený oddíl TSV Griedel z Německa. „Jde vždy o týdenní výměnné pobyty mládeže, které se s pravidelností koná již od roku 2003. Letos přišla řada na nás,“ řekl Strnadel.

„Pobyt se neskládá pouze z házené, ale z různých dalších aktivit. Zahráli jsme si například fotbalové utkání, došlo dokonce i na baseball v krásném areálu na ulici 28. října v Místku. Společně jsme pak navštívili ještě aqvapark a také jsme si zajezdili na motokárách. Vše se koná za přispění Česko-německého fondu budoucnosti a také města Frýdek-Místek,“ dodal Strnadel. Zkrátka i letošní pobyt německých přátel byl veden ve velmi přátelském duchu. „Už se moc těšíme na další rok, kdy naopak pojedeme do Německa my,“ usmívá se frýdecko-místecký trenér mládeže.

Ještě než házenkářům SKP začala sezona, odjela obě dorostenecká družstva na kondiční soustředění na Bílé. „Potom nás čekal takový čtyřdenní herní kemp na Slovensku, kdy oba týmy zvládly odehrát šest přípravných střetnutí. Pevně věříme, že nám kvalitní příprava pomůže ke splnění cílů, které jsme si stanovili. A ty jsou nejvyšší, chceme u obou kategorií medailové umístění,“ hlásí smělé klubové plány Strnadel.

A jak si mladí orli prozatím vedou? Starší dorostenci jsou po pěti zápasech čtvrtí, když prohráli pouze jednou. Mladší jsou rovněž s jednou ztrátou a čtyřmi výhrami na pěkném třetím místě. (sch)

Výsledky přípravných zápasů na Slovensku – mladší dorost:

MŠK Povážská Bystrica – Pepino SKP Frýdek-Místek 30:31

HKM Šaľa - Pepino SKP Frýdek-Místek 17:40

ŠKP Bratislava - Pepino SKP Frýdek-Místek 17:31

Tatran Stupava - Pepino SKP Frýdek-Místek 20:31

Slovan Modra - Pepino SKP Frýdek-Místek 28:43

HK Agro Topoľčany - Pepino SKP Frýdek-Místek 35:34

Výsledky starších dorostenců:

MŠK Povážská Bystrica – Pepino SKP Frýdek-Místek 27:24

HKM Šaľa - Pepino SKP Frýdek-Místek 24:23

ŠKP Bratislava - Pepino SKP Frýdek-Místek 24:28

Strojár Malacky – Pepino SKP Frýdek-Místek 21:28

Slovan Modra - Pepino SKP Frýdek-Místek 24:28

HK Agro Topoľčany - Pepino SKP Frýdek-Místek 30:30