Vzhledem k dlouhodobé neutěšené situaci v mládežnickém volejbalu přistoupil svaz také i letos na pořádání soutěže, která má omezení pouze věkem. V praxi to znamená, že proti sobě hrají družstva žáků, žákyň a objevují se také týmy smíšené. Celá soutěž se hraje systémem turnajů tří nebo čtyřčlenných skupin, vždy jeden turnaj do měsíce.

V průběhu podzimních měsíců se skladba týmů vykrystalizovala a nyní se turnajů pravidelně účastní osm celků. V sobotu 20. února byl pořadatelem obou skupin ŠSK Beskydy.

Ve skupině A znovu potvrdil svou suverenitu celek Kozlovic pod vedením trenéra Tkáče. Kozlovičtí hráči zvítězili ve všech utkáních, třebaže v některých kláních byl průběh velmi vyrovnaný a rozhodovaly pověstné kapičky štěstí v koncovkách setů.
Pořadí skupiny A: 1. TJ Kozlovice, 2. Sokol Raškovice žáci, 3.ŠSK Beskydy B, 4. Metylovice (v příštím turnaji budou hrát ve skupině B).

Také B skupina měla v tomto turnaji jasného favorita, kterým byly žačky Sokola Frýdlant. Tento celek se při minulém turnaji musel kvůli chřipkové epidemii omluvit, takže se stal automaticky sestupujícím do slabší skupiny. Svůj návrat do skupiny A však Frýdlantští dlouho neodkládali a bez ztráty jediného setu se stali zaslouženým vítězem skupiny B.
Pořadí skupiny B: 1. Sokol Frýdlant n. O. žačky (postup do skupiny A), 2. Sokol Raškovice žačky, 3. ŠSK Beskydy C, 4. VO Palkovice.

Po pěti odehraných turnajích je průběžné pořadí takovéto: 1. TJ Kozlovice žáci, 2. Sokol Raškovice žáci, 3. Sokol Frýdlant žačky, 4. TJ Metylovice, 5. ŠSK Beskydy B, 6. Sokol Raškovice žačky, 7. ŠSK Beskydy C, 8. VO Palkovice.

V podzimních turnajích byli aktivním účastníkem také mládežníci z ŠSK Beskydy A. „Tréninkové skupině Richarda Šnajdra, Lukáše Drasticha a Eduarda Škváry se ale podařilo probojovat do Českého poháru. Je to vlastně celorepubliková soutěže, do které se kvalifikuje nejlepších dvaatřicet celků z celé České republiky. Z toho důvodu oddíl ŠSK Beskydy své áčko z okresu stáhl,“ prozradil Miloslav Chrobák, který okresní soutěže mladých volejbalistů řídí.

Další turnaj se odehraje v sobotu 27. března. První čtverka se sejde k zápasům ve Frýdlantu nad Ostravicí. Pořadatelem turnaje pro druhou čtveřici družstev budou Palkovice. (mch)