Oddíl SKI Beskyd-Velká Rača se sídlem v Třinci-Oldřichovicích měla na republice dvojí zastoupení v podobě nadějných talentů Magdaleně Martynkové a Antonínu Kluzovi. Martynková si nejprve své kvality ověřila v superobřím slalomu, ve kterém nakonec skončila mezi ženami na 4. místě, jen 23 setin za českou reprezentantkou Petrou Zakouřilovou. Toto umístění vyhouplo Martynkovou v kategorii mladších juniorek na první místo a v hodnocení juniorek mladších i starších skončila nakonec druhá za reprezentantkou Klárou Křížovou.

V super kombinaci (slalom + superobří slalom) zajela mezi ženami Martynková osmý nejlepší čas. V mladších juniorkách z toho bylo opět zlato a v hodnocení mladších a starších juniorek získala tato mladá závodnice bronzovou medaili. V dalších dvou disciplínách (slalom a obří slalom) Martynková do cíle nedojela. Ve Špindlerově mlýně se dařilo také Antonínu Kluzovi, který v obřím slalomu získal mezi mladšími juniory stříbrnou medaili.

Začátkem minulého týdne odjeli oba nadějní lyžaři na mistrovství Anglie, které se letos koná ve francouzském Meribell. Dalších závodů se zúčastní rovněž ve Francii v Courchevel, odkud se oba závodníci vrátí zhruba v polovině dubna.

(red)