Frýdecko-místečtí basketbalisté (kluci ročníku 2007 a 2008) zvládli turnaj v Kyjově stylem start-cíl. Všechny své zápasy navíc vyhráli rozdílem třídy. „Kluci tak ostatním ukázali, že i nekonečná šňůra proher v minulé sezoně se dá poctivou prací v tréninku překonat a zjistili, jak je příjemné a zábavnější vítězit,“ pochvaloval si jejich trenér David Panáček, který dodal: „V Kyjově to byla velká zábava. Užívali si to nejen kluci, ale společně s nimi také i neuvěřitelně početná parta rodičů,“ pousmál se Panáček.

Toho potěšily nejen výsledky, ale především fakt, že se jeho svěřenci oproti minulým zápasům herně zlepšili. „Jsem rád, že jsme basketbalově byli schopni řešit herní situace, kluci dokázali nebojácně útočit i bránit. Nikdo nic nevzdával a rval se i za zdánlivě beznadějných situací. Potěšitelné je také, že se postupně vytváří kolektiv, který funguje i mimo palubovku,“ svěřil se David Panáček.

Právě trenérský tandem Panáček – Dvořák tento ročník BK Snakes posunuli zase o kus dál, takže si děti mohou osvojovat další a další basketbalové dovednosti. „Rodičům patří pochvala, poklona a díky za to, že jsou svým ratolestem nablízku. Přejeme jim, až jim velkorysé fandění a podpora kluků vydrží i ve chvílích, kdy dojde k nějakému tomu klopýtnutí. Bez občasných zaváhání a proher by ani vítězství nechutnala tak sladce,“ shodli se oba frýdecko-místečtí trenéři. (zem)

Výsledky BK Snakes Frýdek-Místek: - BK Jiskra Kyjov 48:26, - BK Blansko 37:22, - TJ Slavia Kroměříž 54:38, - BK Blansko 54:17.