Několik stovek nejlepších mladých atletů z celé České republiky přivítal útulný stadión v Novém Městě nad Metují. Výborným způsobem si tam vedla devítka závodníků Slezanu Frýdek-Místek, která se na mistrovství dokázala kvalifikovat, když vybojovala dvě zlaté a dvě bronzové medaile a navíc přidala další tři finálová umístění.

SestrySiebeltovy mají zlato z patnáctistovky i z chůze

Vynikajícím způsobem si vedly v běhu na 1500 metrů sestry Siebeltovy. Veronika sice patřila do širšího okruhu favoritek, ale společně se svou sestrou doslova „udělaly“ závod. Hned od startu se nikomu nechtělo táhnout početné startovní pole a tak se role ujala Kateřina, která zvýšeným tempem početné pole závodnic roztáhla. Po osmi stech metrech ji vystřídala její sestra Veronika a opět zvýšila tempo, kterému stačily pouze čtyři závodnice. Pět set metrů před cílem nasadila k trháku favoritka závodu Tereza Korvasová z Hodonína, její nástup zachytila pouze Veronika, při náběhu do poslední zatáčky se doslova přehnala kolem své soupeřky a doběhla si nejen pro skvělý osobní rekord v čase 4:47.41 minuty, ale hlavně pro zlatou medaili a titul mistryně České republiky. Její čas jí navíc zařadil na první místo českých tabulek. Kateřina doběhla na 7. místě v čase 5:02.65 minuty. Vše si však Kateřina Siebeltová vynahradila o hodinu a půl později, kdy nastoupila k závodu na 3000 metrů chůze. Po pomalejším začátku začala v polovině závodu stupňovat tempo a vzdalovat se svým soupeřkám. Nakonec si v čase 17:56.64 minuty došla rovněž pro titul mistryně ČR a do rodinné sbírky přidala druhou zlatou medaili.

Helena Benčová vybojovala na půlce bronz

Hned trojnásobné zastoupení měli frýdecko-místečtí atleti také v běhu žaček na 800 metrů a děvčata si vedla opět výborně. Helena Benčová zvítězila ve svém rozběhu časem 2:23.96 minuty a s přehledem postoupila do nedělního finále. Tam vybojovala po skvělém závěru třetí místo a bronzovou medaili v čase 2:21.45 min. Eva Pišteková si vylepšila osobní rekord na 2:26.69 minuty a patří jí konečné 9. místo v ČR a Kateřina Krtková se zařadila na 12. místo za čas 2:29.17 minuty. „Výsledek těší o to víc, že všechna děvčata jsou ještě mladší žákyně a na mistrovství mohou startovat ještě další dva roky,“ podotkl trenér Josef Nejezchleba.

Z chlapců se dařilo hlavně Šmiřákovi

Chlapecké části výpravy se dařilo trošičku méně, i když rozhodně se mezi nejlepšími neztratili. Výborně si vedl Vladimír Šmiřák, který v závodě na 200 metrů překážek vyhrál rozběh, ve finále si vylepšil osobní rekord na 28.11 sekundy a vybojoval další bronzovou medaili. Patrik Říha došel v chůzi na 3000 metrů na 5. místě v novém osobním rekordu 18:50.84 minuty. Závod ve skoku o tyči nevyšel podle představ jednomu z favoritů Janu Gerkovi, který sice zdolal suverénně svou základní výšku 315 cm, ale na dalších výškách se mu již nedařilo a skončil na 5. místě. Poslední z devítky slezanských atletů Kateřina Frantová zaběhla na 200 metrů překážek čas 35.06 s a skončila na 19. místě.