První domácí utkání 2. ligy čekalo na šachisty ŠO TJ Sokol Mosty u Jablunkova. Ti svého soupeře TJ VOKD Poruba přivítali v nové hrací místnosti, a to v salónku hotelu Grůň.

Vydařené první kolo nalilo do žil mosteckých hráčů optimismu a natěšení, takže je nezlomily ani potíže se skládáním sestavy. Od zahájení šachových partií se za šachovnicemi odehrával tuhý boj. Postupem času se ale situace začala obracet na domácí stranu, když se Mostečtí dostali do vedení 4:1. Hosté pak na posledních dvou šachovnicích zabrali a dokázali tak duel ještě zdramatizovat. Rozhodnutí přinesla závěrečná partie, která byla v plné režii domácího hráče. Po dvou kolech má nováček z Mostů plný počet bodů a překvapivě se vyhoupl na druhou příčku tabulky. V příštím kole čeká mostecké šachisty duel v Hošťálkové.

Výsledky: Szwed Jacek – Macíček Jakub ½:½, Piesik Piotr – Veselý Libor ½:½, Sikora-Lerch Jan – Tauš Martin 1:0, Kretek Břetislav – Očkay Tomáš 1:0, Surman Martin – Karhánek Pavel 1:0, Cupek Martin – Chlevišťan Jakub 1:0, Szotkowski Bohuslav – Kudla Richard 0:1, Kantor Pavel – Potomák Vladimír 0:1.

(kan)