Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Muži Paskova zvítězili ve Velké Bystřici

Paskov - V dalším kole druholigové házenkářské soutěže zajížděli hráči Paskova k utkání do Velké Bystřice, kde nakonec zvítězili o pět branek. Velkou měrou na vítězství hostů má Milan Pavlíček, který vstřelil čtrnáct branek.

10.10.2008

Ilustrační foto.Foto: archiv

SK Velká Bystřice – KH Orel Paskov 28:33 (13:15)

Domácí házenkáři začali utkání velkým tlakem a po čtvrt hodině hry svítil na ukazateli skóre stav 8:4. Paskovští zabrali a ještě do poločasu dokázali nepříznivý vývoj zápasu obrátit. Také začátek druhé půle hostujícímu mužstvu nevyšel. Ve 43. minutě to bylo 20:18 pro Bystřici. Díky bojovnosti, houževnatosti a hlavně díky většímu přehledu na hřišti dokázali hostující házenkáři obrátit duel zpět ve svůj prospěch. N

a úspěchu se podílel celý kolektiv, vynikající výkon opět předvedl Milan Pavlíček v poli, tradičně zabojoval v brance Dalibor Kokeš. Na ne zrovna přesvědčivý výkon dvojice rozhodčích doplatil Michal Oulehla, který byl již v 10. minutě za zcela nepochopitelných okolností diskvalifikován za zcela běžný faul. Na druhé straně se hosté hněvali při dvou zákrocích, které po červené kartě také volaly. Hosté z Paskova i přesto dosáhli na první vítězství na hřišti soupeře.Paskov: Kokeš, Pohludka – R. Blažek 3, Holčák 3, Pavlíček 14, Kuděla 3, T. Blažek, Oulehla, Bezecný 6, Bednárek 1, Červenka, Horák, R. Novák, Piš 3.

Další výsledky 5. kola:

Sokol Trnávka – Sokol Ostrava 20:20 (8:7),

TJ STM Olomouc – Zbrojovka Vsetín 31:23 (14:12),

TJ Šumperk – Házená Uničov 33:25 (16:11),

TJ Holešov – Sokol II Prostějov 25:22 (13:15).

Paskovské ženy se prozatím ve druholigové soutěži trápí

HC Veselí – KH Orel Paskov 29:25 (17:10)

Až do dalekého Veselí na Moravě musely o minulém víkendu cestovat paskovské házenkářky. Hostující tým předvedl velmi bojovný výkon, který i přesto na zisk prvních bodů nestačil. V prvním poločase si házenkářky Paskova nechaly odskočit soupeřky až na sedmibrankový rozdíl, když zbytečně chybovaly v obranné činnosti a neproměňovaly i ty nejvyloženější šance.

Po změně stran hostující hráčky zabraly a sérií pěti branek v řadě přerušil až time-out domácích. Poté už hráčky Veselí svůj náskok hlídaly až do závěrečného klaksonu. Utkání ovlivnily nejen technické chyby, ale i zbrklost hostujících hráček.

Paskov: Lokajová - Tvarožková 1, Šupicová 2, Baranová 6, Štefková 5, Marynčáková 2, Krestová 4, Vlková 3, Oháňková 2, Skopalová.

Tatran Bohunice – SK UP Olomouc 21:27 (10:15),

TJ Sokol Karviná – Sokol Velké Meziříčí 25:29 (13:12)

Sokol Poruba a SHK Kunovice volno.

Dorostenci Paskova sehráli svůj mistrovský zápas v Klimkovicích a před samotným utkáním byli považování za jasné favority. To možná vedlo tým k podcenění soupeře. Když se k tomu přidaly zahozené vyložené šance, spoustu technických chyb, špatná obrana a nedodržování taktiky, znamenalo to nečekanou, ale zaslouženou porážku 18:21. Dobrý výkon podal pouze Richard Maňák v obranné činnosti. Jinak to byl ze strany paskovských mladíků nejslabší výkon v této sezoně.

Další výsledky 5. kola Severomoravské ligy dorostu:

DTJ Polanka B – HC Hlučín 22:22,

Sokol Trnávka – TJ TŽ Třinec 10:9,

TJ Rožnov p. R. B – TJ Nový Jičín 37:24

Sokol Krmelín – TJ Cement Hranice n. Mor. B 20:18.

Na mladší žáky Paskova čekal o víkendu velice těžký soupeř z Karviné. Po první půli vypadal výsledek 0:10 pro hostující žáky. Konec zápasu ovšem domácí házenkáři nezvládli a konečný stav byl 3:33 pro kluky z Karviné. O branky Paskova se zasloužil Jakub Gál. (jb)

10.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
Ivo Vondrák.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Utkání 14. kola hokejové extraligy: HC Oceláři Třinec vs. HC Kometa Group.
19

Mistr vyšel ve Werk Areně naprázdno! Oceláři zdolali Kometu

Houbař zemřel u Jablunkova po pádu z patnáctimetrového srázu

Osmašedesátiletý houbař v úterý spadl z asi patnáctimetrového srázu nedaleko jablunkovské části Radvanov. Pád nepřežil, letos je už třetí obětí houbařské sezony v Beskydech.

Vítkovice se zadrhly, Třinec se drží na špici

První čtvrtina základní části hokejové extraligy patří minulosti. Ostravané se nemohou vymanit z krize, Slezané si hlídají umístění mezi elitou.

ON-LINE s Jiřím Vzientkem, krajským zastupitelem a kandidátem ČSSD do PČR

Kandidát ČSSD na poslance Parlamentu ČR a krajský zastupitel Jiří Vzientek odpovídal jako host on-line rozhovoru Deníku na dotazy čtenářů.

Laser ukázal, že firma šetřila na asfaltu. Silnici zřejmě opraví znovu

Vedení kraje nedávno začalo pomocí laserového zaměřování kontrolovat firmy, jak kvalitně opravují vozovky. Používá k tomu technologii, která pomocí paprsku dokáže změřit tloušťku asfaltu. A pochybení se ukázalo hned při prvním testu.