Hned od úvodu utkání se domácí ujali vedení. Mohla za to dobrá obrana, již tradičně tvrdil vynikající brankař Petržala. I na druhé straně se několika pěknými zákroky blýskl Šoltés. Dukelští se ale daleko častěji dostávali do střeleckých pozic, a tak nebylo divu, že o poločase vedli už 14:8.

„V první půli jsme doslova pohořeli na brankáři Petrželovi. Dukla vedla, ale nebyla až tak lepší než my. Bohužel jsme nedali spoustu branek, proto byl takový rozdíl ve skóre," hodnotil první polovinu střetnutí hostující asistent trenéra Petr Mazur.

Ve druhé půli Dukla rychle navýšila svůj náskok na deset branek, a to i přesto, že indisponovaného Petržalu vystřídal Rangl. Pak ale Pražané polevili, a tak se hostujícímu celku povedla korekce až na pětibrankový rozdíl. Do konce už ale zbývaly pouhé tři minutky, v nichž si domácí svůj náskok nejenom pohlídali, ale opět jej ještě navýšili. Lví podíl na tom měl osmigólový kanonýr Milan Kotrč.

„Už od začátku se nám dařilo dobře bránit, díky čemuž jsme se dostávali do rychlých protiútoků a snadného vedení. Ve druhé půli sice soupeři začali proměňovat a my kupili technické chyby. Vybudovaný náskok jsme už ale neztratili," mínil útočník, jehož celek nezastavilo ani nucené střídání gólmanů.

„Tomáš si nějak hnul s kolenem, a tak nechtěl při šestibrankovém náskoku riskovat větší komplikaci. Do branky šel Dan Rangl, který Tomáše plně zastoupil a několika dobrými zákroky nám ve chvílích, kdy Frýdek-Místek dotahoval, dodal klid," pochválil druhého brankaře Kotrč. „I když jsme si v půli něco řekli, tak jsme brzy prohrávali o deset. Když už se nám podařilo tuhle ztrátu stáhnout na pět, měli kluci další tři tutovky. Kdyby je dali, mohlo být ještě drama, takhle to naopak narostlo zase na osm a bylo po zápase," smutnil z promarněných šancí Petr Mazur.

HC Dukla Praha – SKP Frýdek-Místek 28:22 (14:8)

Rozhodčí: Kozler – Vaník. Vyloučení: 5:4, 7m: 3/2:4/3. Diváci: 120.

Dukla Praha: Petržala, Rangl – Petružela, Šimůnek, Kastner 1, Aliapulios 1, Sviták 2, Šik 3, Mráz 5/1, Piskač 2, Konšel 1, Kotrč 8, Lehocký 1, Šůstek 4. Trenér: Pavel Pauza.

Frýdek-Místek: Šoltés, Pohludka – Gřešek, Frančík, Klaban 1, Pomichálek, Habarta, Mynář 1, Kichner 5, Unger, Dyba 6/1, Vacula 2, Kalous 4, Hladký 3. Trenér: Aleš Chrastina.

Další výsledky 14. kola: Ronal Jičín – KH Kopřivnice 29:21 (14:11), Město Lovosice – HC Zubří 32:32 (16:16), HCB Karviná – Sokol Přerov 30:24 (14:9), KP Brno – Talent Plzeň 20:20 (7:7). (nej, sch)