O něco lépe začali utkání pražští házenkáři, kteří rychle vedli tříbrankovým rozdílem. Postupně se ale ke kormidlu propracovali Frýdecko-Místečtí. Ve 13. minutě bylo vyrovnáno (6:6) a vedení hostí začalo rychle narůstat. O pět minut později byli hosté vepředu už o pět branek (7:12). Dvou až třígólový náskok si frýdecko-místečtí házenkáři udržovali i po přestávce. Potom ale začali chybovat, což Dukla trestala z brejků. Ve 37. minutě bylo vyrovnáno na 15:15. Severomoravané se ještě jednou dokázali utrhnout na čtyřbrankový rozdíl. V závěru ovšem jakoby jim došly síly. Sedm minut před koncem se Dukla dotáhla na rozdíl gólů. Když ji navíc podrželi oba brankáři Petržala s Ranglem, bylo o výsledku střetnutí rozhodnuto. „Po nevydařeném začátku jsme pak po zbytek utkání tahali za delší konec. V posledním deseti minutách jsme se nevyvarovali zbytečných ztrát míčů, za což nás domácí trestali. Vyhrál tak šťastnější, minimálně remíza by zápasu slušela," hodnotil duel hostující kouč Aleš Chrastina. Který litoval, že na Dukle jeho tým podruhé prohrál rozdílem jediné branky. „Tentokráte to byl jiný zápas než ten pohárový. Dnes jsme spíš dotahovali a na vyrovnání už nám nezbyl čas," dodal.

V dalším kole se půjde na házenou netradičně už v pátek 18. dubna, kdy Frýdečtí hráči přivítají na své palubovce od 19 hodin momentálního lídra tabulky z Plzně.

DUKLA PRAHA - SKP FRÝDEK-MÍSTEK 28:27 (10:13)
Nejvíce branek Dukly: Kotrč 5, Syřínek 4, Šůstek 4, Kastner 3, Rams 3/2, Bělohlav 3.
Rozhodčí: Opava, Válek. Vyloučení: 5:5 (ČK: Sviták). Diváci: 110.
Průběh utkání: 0:1, 3:1, 6:3, 6:9, 7:12, 12:13, 15:16, 16:20, 20:22, 21:24, 25:24, 27:25.
Frýdek-Místek: Pyško, Marenčák – Klaban 4, Pomichálek, R. Meca 1, Mynář, Petrovský 5, Kichner 7/2, Hečko 1, Dyba 6, Vacula 2, Kalous, Strack 1. Trenér: Aleš Chrastina.
Další utkání 4. kola nadstavbové části: Město Lovosice – Ronal Jičín 28:23, Talent Plzeň – Cement Hranice 29:22, KP Brno – HC Zlín 29:20, KH Kopřivnice – Sokol Přerov 33:26, HCB Karviná – HC Zubří 28:27.