V koncovce už ale otočit vývoj nedokázali. Ve druhé sadě se hrálo vyrovnaně do stavu 16:16, pak ovšem převzal otěže celek Frýdku, jenž měl navrch i ve třetí části duelu a zaslouženě si došel pro tři body. „Podali jsme náš standardní výkon, ale umíme zahrát i lépe. Holky splnily to, na čem jsme se domluvili," pochvaloval si trenér hostů Pavel Kožuch. „V prvním setu to byl vyrovnaný zápas, který jsme prohráli až v koncovce. Porazily nás vlastní chyby, od poloviny druhého setu se naše hra postupně rozpadala a třetí set už z naší strany nebyl o volejbalu," konstatoval kouč univerzity Jiří Teplý.

V 9. kole nejvyšší volejbalové soutěže žen mají hráčky Frýdku-Místku volný los. Zahálet ale nebudou, jelikož dnes poměří síly v rámci 2. kola Českého poháru s Prostějovem. Utkání se hraje v místecké hale u 6. ZŠ od 17 hodin. Hned v sobotu 22. listopadu pak sokolky hostí v domácím prostředí hráčky pražského Olympu. I tento zápas začíná v 17 hodin.

SK UP OLOMOUC - SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK 0:3 (-22, -18, -15)

Rozhodčí: Peloušek, Slezák, Dvořák. Diváci: 350. Doba hry: 77 minut.
Frýdek-Místek: V. Závodná, Dudová, Michalíková, Yordanska, Kubová, Štrbová. Libero: Kędzia. Střídala: Melicharová. Trenér: Pavel Kožuch.
Další utkání 8. kola: KP Brno – Agel Prostějov 0:3 (-25, -19, -20), Olymp Praha - Sokol Šternberk 3:0 (17, 27, 16), TJ Ostrava – VK Přerov 3:1 (-21, 20, 21, 23), SG Brno mělo v tomto kole volno.