„V prvním setu se mi zdálo, že jsme pořád v Ostravě. Nedokázali jsme skórovat, proto jsem si s hráčkami promluvil, před druhým setem jsme udělali pár změn a holky na ně zareagovaly skvěle. Byly soustředěné, přitlačily na servisu a dařilo se v obraně na bloku,“ vrátil se trenér Giannis Athanasopoulos k obratu v duelu.

Nejdramatičtější v něm pak byl jen závěr třetího dějství. Češky v něm kazily servis, Rumunky se dotáhly na 23:23, pak odvrátily setbol a vybojovaly výhodu pro sebe. Sadu ale nakonec rozhodla Orvošová.

Zápas Zlaté evropské ligy volejbalistek 3. června 2023 v hale OU v Ostravě Česko - Rumunsko 1:3 (-17, 15, -18, -18).
FOTO: Útok Češek ztroskotal v Ostravě na rumunském bloku, získaly jen set

„Po prohře v Ostravě jsme se ukázali jako velmi silný tým. Dokázali jsme přidat a udělat důležitý krok. Máme velmi mladý tým, ale jsme na správné cestě. Během uplynulých dvou týdnů se nám podařilo zapojit všechny hráčky, a i když potřebujeme ještě více času, budeme se dále snažit a soustředit, abychom naši hru zlepšovali a jako národní tým rostli,“ konstatoval řecký kouč českých volejbalistek.

Obhájkyně stříbrných medailí další odveta v tříčlenné základní skupině B čeká 14. června ve slovenské Nitře.

Zápas Zlaté evropské ligy volejbalistů, který se hrál 3. června 2023 v Ostravě, Česko - Estonsko 3:1.
Volejbalisté na vítězné vlně v Ostravě porazili Estonce a chystají se na odvety

Zlatá evropská liga volejbalistek – zápas skupiny B v Pitesti:

Rumunsko – Česko 1:3 (-16, 23, 26, 13)

Rozhodčí: Bensimon (Izr.) a Gradinaru (Rum.).

Česko: Valková, Koulisiani, Bukovská, Jehlářová, Mlejnková, Orvošová, libero Digrinová - Pelikánová, Pavlová, Smolková, Kalhousová, Brancuská, Jedličková. Trenér: Giannis Athanasopoulos.

Rumunsko: Ioan, Inneh, Ionescu, Matei, B. Udai-Ungureanu, Postea, libero Ciucu – Radu, Zadorojnai, Miclaus. Trenér: Naranjo Hernandez.