„Přesněji je to 715. Do závodu mílařů se nám jich dosud přihlásilo 109 a v dětských závodech by mělo startovat více než tři sta padesát mládežníků," těší zájem závodníků o tento populární frýdecko-místecký závod hlavního pořadatele Josefa Nejezchlebu.

Ten také prozradil, že do Frýdku-Místku zavítají začátkem listopadu opravdu velice zajímavá jména. „Ke startu desetikilometrového závodu jsou přihlášeni oba loňští vítězové. Petra Kamínková v kategorii žen a Jakub Zemaník mezi muži. Tomu ale přibyl v těchto dnech velký konkurent, když na startu Hornické desítky nebude chybět halový mistr Evropy a vicemistr světa v běhu na 1500 metrů – Jakub Holuša. Právě souboj těchto dvou běžců bude určitě skvělou pozvánkou pro diváky, kteří se na závod chystají," řekl Nejezchleba.

Pořadatelé dále upozorňují všechny váhavé závodníky, že uzávěrka přihlášek se kvapem blíží, jelikož bude ukončena ve čtvrtek 27. října. „Chtěli bychom poprosit všechny, kteří se nám do závodu přihlašují, aby dodržovali pokyny uvedené v propozicích. Po zaslání přihlášky je totiž nutné nejpozději do týdne uhradit i startovné. Drtivá většina přihlášených to sice zvládá vzorně, ale někteří jednotlivci i přes urgence úhradu neprovádí. Registrujeme ale i několik plateb, ke kterým nám naopak zase chybí přihláška. Zbytečně se tím organizátorům přidělává práce," prosí o pozornost závodníků při přihlašování ředitel závodu Josef Nejezchleba.

Důležitá informace je pro rodiče mladých běžců. „Do závodů mládeže se mohou děti přihlásit i v den závodu, a to ve velkém sále Národního domu. Tam pak každý účastník dětských kategorií obdrží po zaplacení startovného kartu, kterou si čitelně vyplní a v cíli následně odevzdá pořadatelům. Karta následně slouží i pro losování tomboly," doplňuje informace Nejezchleba.

Loňského jubilejního 30. ročníku se zúčastnilo rekordních 2860 běžců. „Stále rostoucí zájem nás samozřejmě těší, stejně jako nás velice potěšilo, že Hornická desítka byla již popáté zařazena do Top 10 závodů v České republice," pousmál se Nejezchleba. (sch)