JISKRA TŘEBOŇ - SKP FRÝDEK-MÍSTEK 28:27 (16:13)

Frýdecko-místečtí házenkáři svůj nejdůležitější zápas sezony v předminulém týdnu zvládli, když na domácí palubovce zdolali tým Dvora Králové. I proto mohli jet svěřenci hrajícího kouče Václava Straky k závěrečnému utkání letošní Zubr extraligy v psychické pohodě. Lepší vstup do utkání měli domácí hráči, kteří se ujali vedení, a to si udržovali prakticky po celý první poločas. Ve 20. minutě svítil na ukazateli skóre stav 15:10. Až v závěru poločasu tým SKP zabral a snížil na tříbrankové vedení Třeboně.

Druhá půle byla dosti vyrovnaná. Ve 39. minutě zařídil Vala vyrovnání na 20:20 a začínalo se na novo. Jenže vzápětí Kubík s Nohavou opět posílají domácí tým do vedení. Dvě minuty před koncem zápasu snižoval Dyba ze sedmičky na 28:27. Závěrečné vteřiny si již domácí tým pohlídal.

Frýdek-Místek tak letošní sezonu zakončil na jedenáctém místě. Z mistrovského titulu se opět radují hráči Karviné. Nováček z Dvora Králové se bude snažit sezonu zachránit barážovým dvojduelem s vítězem prvoligové soutěže – KP Brno.

Rozhodčí: Halada - Zych, diváků: 200, sedmičky: 5/2 – 6/4, vyloučení: 6:6. Nejvíce branek Třeboně: Šulc 6, Kubík 6, Nohava 4, Kotlaba 4/2.

SKP Frýdek-Místek: Pohludka, Pyško – O. Meca 1, Straka 4, Pavlík, Bednárek 1, Unger 2, Dyba 4, Vacula, Hes 4, Vala 2, Hojník 9, L. Petrovský. Trenér: Václav Straka.

Další výsledky: Dvůr Králové – Sokol Přerov 26:32. Finále: HCB Karviná – HC Zubří 32:26 (konečný stav série 3:1). O 3. místo: Dukla Praha – Cement Hranice 33:32 (3:2). O 5. místo: Plzeň - Lovosice 30:34 (konečný stav 0:2). O 7. místo: Jičín - Kopřivnice 32:23 (hrálo se pohárovým systémem – první utkání 21:24).

Konečné pořadí Zubr extraligy: 1. HCB Karviná, 2. HC Zubří, 3. Dukla Praha, 4. Cement Hranice, 5. Město Lovosice, 6. Lokomotiva Plzeň, 7. Ronal Jičín, 8. KH Kopřivnice, 9. Sokol Přerov, 10. Lázně Třeboň, 11. SKP Frýdek-Místek, 12. Dvůr Králové (baráž s KP Brno).