Izák Vašut navštívil s maminkou část nedělního programu a před jeho zahájením převzal symbolický šek na 50 tisíc korun z rukou ředitelky nadace Veroniky Dostálové a českého reprezentanta Víta Kopřivy. Ten přišel za Izákem po skončení rozehrávky, během které se připravoval na své utkání, ve kterém v odpoledním programu vybojoval pro hráče Česka čtvrtý bod a sám si připsal premiérovou výhru v daviscupové reprezentaci.

Izákovi Vašutovi byla diagnostikována geneticky podmíněná hypotomie – Kabuki syndrom. Izák je trvale upoután na invalidní vozík, navštěvuje speciální školu v nedalekém Českém Těšíně. Rodina využije příspěvek k zakoupení multifunkční ortopedické židle a na financování léčebného pobytu v Klimkovicích.

Češti tenisté vyhráli kvalifikační utkání Davisova poháru ve Vendryni u Třince s Izraelem, když v nedělní čtyřhře získali rozhodující třetí bod zleva Adam Pavlásek a Tomáš Macháč.
Češi přejeli v Davis Cupu Izrael, postup stvrdili Pavlásek a Macháč. Kdo vzdal?

„Jsem ráda, že se nám podařilo zorganizoval Izákovu návštěvu na tenisovém zápase. Navázali jsme tak na tradici, kterou naše nadace zavedla při minulých reprezentačních tenisových utkáních v regionu. Věřím, že naše podpora pomůže Izákovi a jeho rodině v jejich nelehké životní situaci, se kterou se obdivuhodně vypořádávají,“ uvedla po setkání ředitelka Nadace AGEL Veronika Dostálová.

„Každé podobné setkání je pro členy našeho týmu velmi silným zážitkem, všichni hráči si uvědomí, jaké štěstí mají, že jsou zdraví a mohou se naplno věnovat plnění svých tenisových snů. Když pak vidí, jak složité osudy mají jiní, a jak obdivuhodně ve svých životech bojují, uvědomují si, co jsou proti tomu jejich případné tenisové nezdary, ale i velká vítězství,“ doplnil za český daviscupový tým jeho mluvčí Karel Tejkal.