A mladí sportovci z Frýdku-Místku opět o sobě dali výrazně vědět. Doslova famózní výkon podala Kateřina Fuková, která z osmi svých individuálních disciplín získala šest zlatých ocenění a dvě stříbrná umístění. Dařilo se rovněž Karle Chlopčíkové, která ze svých sedmi disciplín vybojovala čtyři zlata a tři stříbra.

V Karviné se dařilo ale i dalším frýdecko-místeckým plavcům. „O umístění se dokázala porvat ve svých rozplavbách Verunka Fránková. Její finiš na stovce motýlek byl opravdovým zážitkem. Stříbro pak získala na padesátce prsa Lucie Blahutová, která si tak spravila náladu za chybičku, kterou udělala v polohovce," řekl trenér mladých nadějí Radek Kodajek. „Rád bych pochválil i naše nejmenší, pro které to bylo těžké závodění. Děti ale získaly velice cenné zkušenosti, navíc si na všech tratích připsaly osobní rekordy. Velké uznání patří i Matěji Saksovi, který si v konkurenci svých starších soupeřů doplaval pro dvě zlaté a jednu bronzovou medaili," radoval se z úspěchu Kodajek.

Medailové hody v dalším průběhu závodu pokračovaly. Z dalších frýdecko-místeckých plavců, kteří si domů přivezli cenný kov, byli: Jakub Laník (stříbro 100 m M, bronz 100 m PZ), Vendula Janáčková (zlato 100 m Z a zlato 200 m Z, stříbro 100 m VZ a 200 m PZ a třikrát bronz v disciplínách 200 m VZ, 100 m PZ a 50 m VZ). „V Karviné jsme měli mnoho nových plavců, kteří si vyzkoušeli nejen svá maxima, ale i sílu konkurence. Musím říct, že všichni obstáli na výbornou," dodal ještě Radek Kodajek z PO Frýdek-Místek.

(lič)