Nešťastná prohra Likopu

Třinec - Ve 20. kole druhé futsalové ligy prohráli hráči Likopu Třinec na hřišti choceňské Gillotiny o čtyři góly.

18.3.2009

Třinečtí futsalisté nestačili na Gillotinu Choceň.Foto: Marian Kiedroń

Gillotina Choceň – SKP Likop Třinec 5:1 (1:1)

Do konce letošní sezony druholigové soutěže zbývají již jen dvě kola. V tom předcházejícím hráli futsalisté Třince na půdě čtvrtého celku soutěže, v Chocni. Do zápasu hosté vstoupili aktivně a hned ve 26. vteřině dokázal Rakowski prostřelit domácího brankáře. Kdo by však tušil, že to bude ze strany Likopu vše. I když Třinečtí nadále hráli útočně a opět si vytvářeli jednu šanci za druhou, byli to naopak domácí kteří z mála vytěžili maximum.

„Co k tomu říct. Již v první půli mohlo být z naší strany o utkání rozhodnoto. Vždyť Mendrok a Stoszek netrefili opuštěnou branku, pak to byl opět Stoszek, který nastřelil břevno. A to bych mohl ještě dále pokračovat,“ řekl předseda třineckého klubu Marcel Majtner. Vyrovnání přišlo v 16. minutě, kdy hosté ztratili míč a domácí z rychlého protiútoku kontrovali.

Dokonalý obrat v zápase přišel po změně stran. Hned v úvodní minutě si Topiarz nešťastně srazil míč do vlastní branky. O dvě minuty později zvyšovali domácí již na rozdíl dvou branek a o vítězi bylo tak prakticky rozhodnuto. Po čtvrté brance Chocně hráli futsalisté Likopu bez brankáře a po ztrátě míče nebyl již problém pro domácí hráče dopravit míč do opuštěné brány – 5:1.

„Do Chocně jsme jeli s velmi oslabenou sestavou. Brankář Hekera se zranil na tréninku, Duda měl stop na jeden zápas, Goj, Hnilo, Miczka a Dorozlo se s největší pravděpodobností již v našem týmu letos neobjeví. I přesto jsme si na domácí věřili a úvod střetnutí tomu i nasvědčoval. Bohužel jsme doplatili na zahazování šancí. V půli jsme mohli 5:1 vyhrávat a dohrát utkání v poklidu. Nic se nedá dělat, byla to prostě smůla,“ řekl trenér SKP Likop Josef Cieslar.

Třinečtí sehrají poslední domácí utkání v pátek 20. března, kdy od 20 hodin hostí v třinecké hale STaRS brněnské Agromeli. „Do zápasu půjdeme s cílem vyhrát a potvrdit tak naši druhou příčku v druhé nejvyšší soutěži. Pevně věřím, že se fanoušci třineckého futsalu přijdou s našimi hráči rozloučit a naposledy je v této sezoně i povzbudit,“ přeje si kouč Likopu Cieslar.

Třinec: Csikán – Stoszek, Rakowski, Mendrok, Topiarz, Kufa, Toráč, Sikora. Trenér: Josef Cieslar.

Zbylé výsledky 20. kola:

Slavie Havířov – Tatran Jakubčovice 4:7 (1:2),
UFA Hradec Králové – Tomson Brno 11:1 (6:1),
Tango Brno – Mikeska Ostrava 9:3 (6:0),
Bulldogs Hodonín – Nasan Okruh Brno 9:3 (5:2),
Agromeli Brno – Havlíčkův Brod 3:1 (2:0).
Program 21. kola:
Třinec – Agromeli Brno (pá 20. 3. – 20.00, hala STaRS v Třinci), Hodonín – Tango Brno (pá 20. 3. – 20.00), Mikeska – Hradec Králové (pá 20. 3. – 20.00), Tomson Brno – Jakubčovice (pá 20. 3. – 21.00), Choceň – Havířov (so 21. 3. – 19.00), Havl. Brod – Nasan Brno (so 21. 3. – 19.00). (jb)

Třinec pokračuje v úspěšné sérii, porazil Jihlavu

Varnsdorf (ve žlutém) na domácím hřišti porazil v duelu týmů ze spodních pater tabulky Frýdek-Místek 1:0.

Valcíři důležitý duel ve Varnsdorfu nezvládli

OBRAZEM: Krajští lidovci ve sněmovně získali jen jeden mandát

/OHLÉDNUTÍ ZA VOLBAMI V KRAJI/ Zklamání po zveřejnění výsledků voleb zavládlo ve Frýdku-Místku v krajské a okresní kanceláři členů KDU-ČSL. Získali jen jeden mandát, který náleží znovu poslankyni Pavle Golasowské.

V Bystřici hořela střecha kotelny na pile

/FOTOGALERIE/ Šest jednotek hasičů zasahovalo v sobotu ráno v Bystřici u požáru střechy kotelny na velké pile. Jeden člověk se nadýchal kouře, předběžná škoda byla odhadnuta na půl milionu korun. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Řepiště domácí televizní premiéru neustály

/FOTOGALERIE/ Devět stovek diváků vidělo tři góly. V Řepištích se v utkání fotbalové I.B třídy, skupiny C, nakonec z jasného vítězství 3:0 radovali hosté z Doubravy. Branky vítězů zaznamenali Pavel Entner, Kamil Antal a Jiří Kuzník.