Úvod utkání byl ve znamení vzájemného oťukávání a Frýdečtí byli ve 13. minutě první, komu se podařilo oskočit alespoň na dvoubrankový rozdíl (7:9).

O tři minuty později už byl rozdíl ve skóre tříbrankový, a to stále ve prospěch svěřenců Jiřího Kekrta. Hladký o chvíli později fauloval útočícího Weintritta, což přineslo první vyloučení na straně hostů. Hraničtí se však i přes početní výhodu dopustili faulu v brankovišti a následný sedmimetrový hod na 9:12 s přehledem proměnil Ondřej Meca.

Ve 21. minutě za stavu 10:12 mohl snížit Magrla, trefil se ale pouze do brankáře Šoltése. Pak přišlo pro Cement peklo. Ve 26. minutě si šel na dvě minuty sednout Brož a po dvanácti vteřinách jej následoval i Šíra. Hosté využívají početní převahy a odskakují po zásazích O. Mecy a Dyby na 12:17. Po další ztrátě míče domácích, tentokrát díky krokům, přidává Frýdek dvě branky a rozdíl ve skóre je už opravdu hrozivý 12:19. Za tohoto stavu si také trenér Kekrt bere oddechový čas. Ten už ale branku díky jednomu ze skvělých Kučerkových zákroků v domácí bráně nepřinesl, ba naopak na poločasových 13:19 snížil pár vteřin před koncem Galus.

„Nevím, jestli to bylo způsobeno nervozitou, ale to, co jsme předvedli v prvním poločase, nemělo s házenou nic společného,“ hodnotil hranický kouč Libor Hrabal. Jeho hráči však během prvních minut druhé půle dokázali nejen dorovnat, ale i zvrátit skóre na svou stranu.

Zásluhou Indráka, Weintritta, Magrly nebo nováčka Kleisla se Cement dostává postupně do vedení 23:21, což přinutí hosty k dalšímu time-outu. Frýdeckým se ještě podaří v 47. minutě vyrovnat na 26:26, Indrák je podruhé krátce za sebou vyloučen, nicméně Hraničtí se nevzdávají a Petrovského v brance hostů nešetří. Další branky Galuse, Weintritta, Indráka posílají Frýdek téměř do šaten.

Když svou čtvrtou branku v zápase přidá i Dolák na 34:28, je už jasné, kdo si dva body ze hřiště odnese. Frýdek už závěrečné branky Petříka a Hečka nemohou zachránit. „Jestli znáte nějakého dobrého psychiatra, tak mi poraďte,“ hodnotil zápas frýdecký trenér Jiří Kekrt a naznačil, že s výsledkem rozhodně spokojen není.

V dalším kole přivítají házenkáři Frýdku-Místku na své palubovce dosud vedoucí tým Zubří. Hraje se v neděli 25. září od 17 hodin.
CEMENT HRANICE - SKP FRÝDEK-MÍSTEK 34:31 (13:19)

Nejvíce branek Hranic:
Indrák 8, Galus 8, Dolák 4, Weintritt 4

Rozhodčí: Novotný - Samek, vyloučení: 6:2, sedmičky: 2/1:4/3, diváci: 150

Frýdek-Místek: Šoltés, Marenčák – L. Petrovský, O. Meca 7, R. Meca 1, Petřík 2, Kichner 4, Hečko 1, Dyba 3, Vacula 1, Hes 7/3, Majer, Holbein 4, Hladký 1. Trenér: Jiří Kekrt