Sportovní hala v Orlové byla ve čtvrtek 20. května dějištěm již 14. ročníku nohejbalového turnaje neregistrovaných hráčů. Turnaj „O pohár města Orlové“ a zároveň také 13. ročník Memoriálu L. Hubra, byl pořádaný pod záštitou starosty města MUDr. Michalíka u příležitosti oslav „Dnů města Orlová“.

Turnaj byl tradičně na vysoké úrovni organizován nohejbalovými nadšenci kolektivu UMU Orlová, kteří se ho také aktivně zúčastnili. Z původně přihlášených 15 družstev se turnaje v důsledku povodňové kalamity zúčastnilo jen devět celků, které soutěžily na třech kurtech systémem každý s každým. Urputné finálové boje pak rozhodly o umístění vítězných týmů v tomto pořadí: 1. MěÚ Frýdlant n. O. (Z. Surovec, R. Polach, B. Pělucha ml., B. Pělucha st.), 2. Lokomotiva Bohumín (J. Koulet, M. Ižuba, P. Adámek), 3. LDN Orlová (R. Špacír, J. Vyšinka, F. Barták).

Vítězný kolektiv MěÚ Frýdlant nad Ostravicí se opět ukázal jako zkušený tým, který během celého turnaje nenašel přemožitele. Zatímco na síti diváci obdivovali účinné stopbally nestárnoucího Žurovce (58 let) a tvrdé smeče Polacha, hru v poli s přesnou nahrávkou zajišťoval Pělucha mladší. Ukázalo se, že i mladé celky, zejména Lokomotivy Bohumín a LDN Orlová disponují velmi kvalitními nohejbalisty a je to jen záležitostí volby vhodné taktiky, aby pořadí na stupni vítězů se brzy pozměnilo.

Tak, jako každým rokem, i letos se všichni účastníci turnaje vraceli do svých domovů spokojeni s přáním, aby podobných sportovních akcí v tomto nejmladším a nejmasovějším sportu, který má kořeny v naší zemi, bylo více.

(bp)