Již při losování do základních skupin se rozhodlo o tom, že jeden ze čtveřice týmů, které mohly reálně pomýšlet na konečné medailové umístění, vypadne z kola ven. Do skupiny A byli totiž k vítězi minulého turnaje Kvardům přilosováni Fazoli a Rychvald. Čtveřici ještě doplňoval Knedlík, který ovšem své celkové ambice pohřbil již v předchozích turnajích. A překvapivě to byli právě nejvíce favorizovaní Kvardi, kteří z této skupiny nakonec do semifinále nepostoupili. To se naopak podařilo Fazolům a Rychvaldu.

Ze skupiny B se do semifinále podle předpokladů probojovali nohejbalisté Sviadnova a Rudé Komando. Na Staříč a Novou Dědinu pak zbyly boje o konečné 5. až 8. místo.

Druzí skončili nakonec domácí nohejbalisté Sviadnova. Zleva stojí Radim Halla. Petr Lukáč, Aleš Ondera a Jiří Raška.

Kvardi po nepostupu do semifinále ztratili jakékoli další ambice a prohráli i první zápas v dolním pavouku play-off se Staříčem. Vítězství tak zaznamenali až v zápase o 7. místo, když přehráli Novou Dědinu. Z páté příčky se radují hráči Staříče, kteří ve dvousetové bitvě porazili nohejbalisty Knedlíku.

Zápasy v horním pavouku play-off přinesly nohejbal té nejvyšší kvality. V prvním semifinále na sebe narazili Sviadnov a Rychvald. Napínavou bitvu nakonec těsně po výsledcích 10:9 a 10:8 pro sebe rozhodl Rychvald. Ve druhém semifinále Rudé Komando vzdorovalo Fazolům pouze v prvním setu, který skončil 10:9 pro Fazoly. Druhý set už tentokrát skvěle hrající Fazoli ovládli v poměru 10:4.

V duelu o bronz přejel domácí Sviadnov Rudé Komando 10:3 a 10:7 a stále tak ještě živil šanci na celkové vítězství. Potřeboval k tomu ovšem, aby Fazoli ve finále porazili Rychvald. Že by se to mohlo podařit, pak nasvědčoval i průběh zápasu, když první set Fazoli svého soupeře deklasovali 10:5 a ve druhém vedli dokonce 9:8. V tomto okamžiku ovšem ukázal své kvality smečař Rychvaldu Tomáš Matušek, který nejprve neskutečnou smečí levou nohou vyrovnal a vzápětí po vybrání míče v poli proměněnou smečí set ukončil. Drama tak šlo do třetího, zkráceného setu. V něm sice znovu lépe začali Fazoli, ale Rychvald, hrající v sestavě Tomáš Matušek, Ivan Buchta a Patrik Mitera, využil psychické výhody, kterou získal po vyrovnání skoro ztraceného utkání a třetí set nakonec otočil a vyhrál 10:8, čímž se vyhoupnul i na celkovou první příčku zimní ligy.

Třetí místo si vybojovali Fazoli ve složení: Dušan Jopek (stojí zleva), Aleš Chmiel a Radim Bednář.

Druhé místo v celkovém pořadí tak obsadil domácí Sviadnov, který v turnaji nastupoval v sestavě Radim Halla, Jiří Raška, Petr Lukáč a Aleš Ondera. A na třetí příčku se povedeným posledním turnajem dokázali probojovat Fazoli, kteří pátý turnaj odehráli v sestavě Aleš Chmiel, Radim Bednář a Dušan Jopek.

Ceny všem zúčastněným pak předal starosta Sviadnova Boris Řeha.

Organizátoři ještě vyhlásili i individuální ceny. Cenu fair-play si za své skutečně férové a sportovní chování odnesl Lukáš Faferka, nejstarším účastníkem byl nestárnoucí 57-letý Luboš Kvarda a osobností ligy byl za své výkony vyhlášen Tomáš Matušek.
Organizátoři děkují všem účastníkům za předvedené výkony a všechny příznivce tohoto krásného národního sportu zvou i na letní Sviadnov Open, který se bude konat na víceúčelovém sportovním hřišti ve Sviadnově na přelomu května a června. Více informací naleznete na www.nohejbalsviadnov.cz.

Konečné pořadí zimní FM ligy: 1. Rychvald 204 b, 2. Sviadnov 194 b, 3. Fazoli 174 b, 4. Kvardi 165 b, 5. Rudé Komando 150 b, 6. Staříč 150 b, 7. Nová Dědina 128 b, 8. Knedlík 123 b.