Vítězně nakonec z tohoto souboje vyšel tým Rychvaldu, který tak mohl oslavit celkové vítězství v právě uplynulém ročníku ligy. Na celkově druhém místě skončil Bruno Team a bronzovou medaili nakonec brali Seniors.
Nováček tohoto ročníku, Rychvald, musel pro finálový turnaj nahradit jednoho ze svých klíčových hráčů. A jelikož nechtěl v souboji o zlato ponechat nic náhodě, přijel na finálový turnaj posilněn o Josefa Nezvala, jinak hráče extraligového Vsetína. Tento borec, známý zejména svými smeči, při kterých si pomáhá stojkou na ruce, nakonec Rychvaldu k vytouženému vítězství skutečně významně pomohl. Mladí hráči, hrající pod hlavičkou Rychvaldu v sestavě Michal Gubčo, Tomáš Matušek a Ivan Buchta, jinak vesměs hráči druholigové Orlové, pro závěrečný turnaj doplněni již zmiňovaným Josefem Nezvalem, předvedli v průběhu celé ligy moderní dynamický nohejbal, díky kterému dokázali v celkovém součtu Frýdecko-místeckou ligu ovládnout. Zároveň ale uznali, že i když se momentálně ve Frýdku-Místku nenachází žádný tým hrající oficiální soutěž, zdejší nohejbalisté mají svou kvalitu.

To platilo zejména o celkově druhém Bruno Teamu. Tento celek, který dokázal dokonale skloubit obrovské zkušenosti zadáků Jaroslava Žurovce a Josefa Chmiela s precizní technikou o generaci mladších smečařů Aleše Chmiela a Radima Folvarčného, do posledního turnaje pomýšlel na celkové vítězství. Finále ligy, do kterého nastupoval z vedoucí pozice, mu ovšem nevyšel podle představ a třetí místo v turnaji nakonec stačilo pouze na celkově stříbrnou příčku.
Také dalším týmům, Seniors a Knedlíku, které z průběžné třetí, respektive čtvrté pozice, pomýšlely na medailové umístění, závěrečný turnaj nevyšel. Zatímco Seniors, hrající v sestavě Radim Halla, Aleš Ondera a Roman Kvarda, páté místo v závěrečném turnaji nakonec stačilo na bronzovou příčku v celkovém pořadí, pro Knedlík propadák v podobě až sedmého místa v turnaji znamenal pád na celkově pátou pozici. Na celkově čtvrté místo se totiž fantastickým výkonem a druhým místem v závěrečném turnaji nakonec prodral Skleník.

Na šestém až osmém místě se pak v konečném hodnocení seřadily týmy, které se na těchto místech pohybovaly již od začátku ligy – Nová Dědina, Staříč a Nošovice.

Pořadí v 5. turnaji: 1. Rychvald, 2. Skleník, 3. Bruno Team, 4. Nová Dědina, 5. Seniors, 6. Staříč, 7. Knedlík, 8. Nošovice.

Konečné pořadí nohejbalové ligy: 1. Rychvald – 219 bodů, 2. Bruno Team 210, 3. Seniors 171, 4. Skleník 156, 5. Knedlík 153, 6. Nová Dědina 144, 7. Staříč 138, 8. Nošovice 99.