Po cenném bodu s naposledy bronzovým celkem z Brna si hráčky ze severu Čech připsaly na své konto historické vítězství v extraligové soutěži. Dosáhli na něj na palubovce Frýdku-Místku, kde svěřenkyně trenéra Josefa Smolky vyhrály bez ztráty setu. „Zápas jsme krásně zvládly bojovností a týmovou prací. Věděly jsme, že nesmíme polevit, aby se domácí tým nezlepšil, a to jsme splnily,“ řekla po zápase liberecká kapitánka Laura Holubcová.

Severočešky zvládly nástupy do všech tří setů. Naopak domácí hráčky byly vyrovnaným soupeřem pouze ve druhé sadě, jenže za stavu 25:24 nedokázaly sokolky proměnit setbol. „Z naší strany, krom druhého setu, to byl špatný výkon. Hráli jsme v křeči,“ dodal kouč poražených Leopold Tůma.

Ve třetím kole vyrazí sokolky na palubovku svých soupeřek, když se v sobotu 28. října představí od 18 hodin v Přerově.

SOKOL FRÝDEK-MÍSTEK – DUKLA LIBEREC 0:3 (-15, -25, -12)
Rozhodčí: Kubinec, Bohačík. Diváci: 250. Doba hry: 74 minut.

Frýdek-Místek: Mitręga, Błasiak, Kukučová, Kvapilová, Borovcová, Pavelková. Libero: Radivojevičová. Střídali: I. Vašinová, K. Vašinová. Trenér: Leopold Tůma.