Do sestavy Hanáků se po zranění vrátil kanonýr Matěj Konšel, který od úvodních chvil hýřil aktivitou a obstaral první dvě litovelské trefy. Pak už ale začal úřadovat Frýdek, který šel v 7. minutě poprvé do dvoubrankového vedení, které postupně navyšoval. V polovině úvodního dějství se hosté začali trápit v útoku a po Petrovského gólu svítil na ukazateli skóre stav 10:4. Vedení domácích se následně vyšplhalo až na osm branek, závěr první půle nakonec patřil ale Tatranu, který díky dvěma trefám Konšela a přesnému zásahu Mičoly snížil na poločasový stav 15:10. „My jsme si do Frýdku přijeli spravit sebevědomí po nevydařeném utkání s Lovosicemi a podařilo se to jen částečně, protože nám nadále některé složky hry nefungovaly," přiznal litovelský trenér Lubomír Krejčíř.

Vstup do druhé půle měli jednoznačně lepší domácí, kteří se znovu ujali sedmibrankového náskoku, jež pak dokázali postupně navýšit na dvouciferný náskok. Eskápéčko nakonec nováčka porazilo 34:22 a poskočilo v tabulce na šestou příčku zaručující play-off. „Jsme spokojeni s výsledkem a z celkového pohledu i s předvedenou hrou, i když jsme měli chvílemi výpadky, hlavně v obraně," konstatoval domácí trenér Aleš Chrastina.

Ve 20. kole zajíždí frýdecko-místečtí házenkáři na palubovku Cementu Hranice. Utkání se hraje v neděli 1. března od 10.30 hodin.

SKP FRÝDEK-MÍSTEK – TATRAN LITOVEL 34:22 (15:10)

Nejvíce branek Litovle: Konšel 8/1, Juříček 4, Barabáš 3, Dolák 3. Rozhodčí: Hanák, Pavlíček. Sedmičky: 5/5:1/1. Vyloučení: 2:5. Diváci: 483.
Frýdek-Místek: Pyško, Marenčák – Bosák, Klaban 5, Meca 2, Mynář 3, Petrovský 9/3, Hečko 2, Petřík 5, Vacula 1, Kichner 2, Strack 2, L. Rajnoha 2, Krahulík 1. Trenér: Aleš Chrastina.
Další utkání 19. kola: Dukla Praha – Talent Plzeň 29:29, Sokol Přerov – HC Zubří 24:39, Cement Hranice – Město Lovosice 19:17, KP Brno – HCB Karviná 27:27, HC Zlín – Ronal Jičín 28:25.