Závody se ve světě těší velmi dobré pověsti. To se potvrdilo i letos, kdy se tohoto sportovního klání zúčastnilo třináct zemí. Vedle České republiky se v Nyburce prezentovali závodníci z Dánska, Grónska, Holandska, Chorvatska, Norska, Polska, Rakouska, Ruska, Slovenska, Slovinska, Švýcarska a Velké Británie. To bylo celkem přes dvě stě padesát soutěžících,“ prozradil Bruno Kostura z frýdecko-místeckého oddílu.

Samotná soutěž začala v sobotu 13. února dopoledne slavnostním nástupem, na kterém byly představeny jednotlivé výpravy a významní hosté. Vlastní závody pak byly tradičně zahájeny disciplínou technické sestavy (tul) a soutěžemi ve speciálním přerážení a v silovém přerážení. Odpoledne se rozběhly také soutěže ve sportovním boji (matsugi). Všechny soutěže měly spád a probíhaly v přátelské atmosféře.

„Do pořadí na stupních vítězů v jednotlivých kategoriích významně zasáhli také naši závodníci,“ radoval se Kostura. Mezi žáky získal stříbrnou medaili ve sportovním boji Radim Kostura, v technických sestavách obsadily shodně třetí místo sestry Adéla a Aneta Dvořákovy. V juniorské kategorii dominoval především Ondřej Mokrosch, který vybojoval zlaté medaile jak v technických sestavách, tak i ve sportovním boji. Dvěma stříbrnými medailemi za speciální techniky a sportovní boj se může pyšnit také juniorka Lucie Pavlásková. Bronzové umístění vybojovaly Petra Fröhlichová, Kateřina Weizerová a Monika Majerová v jednotlivých kategoriích sportovního boje a Anna Mokroschová v technických sestavách.

Frýdecko-místecký oddíl Taekwon-do Joomuk se umístil v konečném pořadí na velmi pěkném 10. místě z 33 zúčastněných oddílů. „Velkou zásluhu na úspěšné reprezentaci oddílu mají vedle závodníků také trenéři Josef Juhás (4. Dan) a Michal Žitník (3. Dan). Výborné výsledky oddílu Joomuk Frýdek-Místek jsou zároveň pobídkou pro všechny, kterým se taekwon-do líbí a chtěli by se ho naučit. Neváhejte a přijďte mezi nás,“ vyzývá nové mladé taekwondové naděje Bruno Kostura.

(jb)