O pátou příčku bude ještě boj

Frýdek-Místek – Extraliga házenkářů pokračovala o uplynulém víkendu předposledním jednadvacátým kolem základní části.

15.3.2016

Frýdecko-místecká obrana (tmavší dresy) v akci. Foto: Deník/Josef Hlaváček

Hráči SKP Frýdek-Místek v něm zajížděli na palubovku jičínského Ronalu a toužili po dvoubodovém zisku, který by jim zaručil konečnou pátou příčku před play-off. I když to na výhru dlouhou dobu vypadalo, nakonec si domácí počínali jako ten loupežník Rumcajs.
Skóre zápasu se na jičínské palubovce v úvodu střetnutí neustále přelévalo ze strany na stranu. Z počátku sice tahali za delší konec provazu domácí, v 11. minutě šli ale do vedení svěřenci frýdecko-místeckého trenéra Aleše Chrastiny. Do konce prvního dějství se ovšem skóre ještě dvakrát přehouplo na jednu či druhou stranu.

Ve druhém poločase byla nadále k vidění vyrovnaná hra a ještě deset minut před koncem utkání to spíše vypadalo na dvoubodovou radost hostů. Závěrečné minuty ale ovládli Jičínští. Ti vstřelili čtyři branky v řadě, odkočili na rozdíl tří branek (23:20), který si již pohlídali až do závěru. „Byl to souboj obran. Vyrovnaný zápas, doslova přetahovaná o každý míč, zvláště pak v prvním poločase. Podle mě dnes vyhrál ale šťastnější tým," řekl po utkání hostující trenér Chrastina.

Závěrečný duel základní části odehrají frýdecko-místečtí házenkáři v sobotu 19. března od 18 hodin v místecké hale u 6. ZŠ, kde hostí v důležitém boji litovelský Tatran. V případě vítězství si hráči SKP pojistí pátou příčku tabulky.

RONAL JIČÍN – SKP FRÝDEK-MÍSTEK 24:21 (11:12)

Nejvíce branek Jičína: Čurda 9, Loskot 5/1, Rychna 4. Rozhodčí: Brůna, Halada. Sedmičky: 1/1 – 1/1, vyloučení: 5:7. Diváci: 690.
Frýdek-Místek: Pyško – Bosák 2, Klaban 2, Pomichálek, Meca, Mynář, Petrovský 8/1, Gřešek, Vacula 2, Horký, Kichner 1, Strack 5, Krahulík 1. Trenér: Aleš Chrastina.
Další utkání 21. kola: HC Zubří – HC Zlín 40:20, Baník Karviná – KH Kopřivnice 35:24, Město Lovosice – Cement Hranice 30:27, Tatran Litovel – KP Brno 28:28, Talent Plzeň – Dukla Praha 34:26. Předehrávka 22. kola: Dukla Praha – Město Lovosice 30:14.