JISKRA TŘEBOŇ - SKP FRÝDEK-MÍSTEK 33:20 (17:8)

Již úvodní pětiminutovka naznačila, kdo že bude pánem na hřišti. Hosté kupili jednu technickou chybu za druhou, takže nebylo divu, že v 6. minutě svítil na ukazateli skóre stav 4:0 pro Jihočechy. V pohodě hrající domácí poté v poklidu zvyšovali své vedení, až na poločasový rozdíl jedenácti branek (17:8).

Ani změna stran nepřinesla zlepšení, Třeboň další čtyřgólovou šňůrou odskočila až na 21:9. Šest minut před koncem utkání vedli domácí zásluhou přesné trefy Loskota již 33:17. Až závěr patřil hostujícím házenkářům, kteří díky brankám Pernického, O. Mecy a Ungera upravili konečný účet na 33:20.

Frýdecko-místečtí hráči prohráli i třetí extraligové utkání a v tabulce jim patří momentálně poslední příčka. Příležitost na zlepšení bude mít celek trenéra Jiřího Kekrta v neděli 3. října, kdy do Frýdku-Místku zavítá dosud vedoucí Plzeň. Utkání začíná v místecké hale u 6. ZŠ v tradičním čase od 17 hodin.

Rozhodčí: B. Frieser – L. Frieser, diváků: 300, sedmičky: 3/3 – 3/3, vyloučení: 4:2.

Nejvíce branek Třeboně: Kotlaba 8/2, Kubík 7, Loskot 6/1.
Průběh utkání: 4:0, 6:3, 9:4, 12:5, 16:8, 22:11, 27:13, 30:16, 33:19.

SKP Frýdek-Místek: Šoltés, Pyško, Pohludka – O. Meca 3, R. Meca 2, Pernický 2, Drozd 2, Unger 1, Dyba 2, Vacula, Hes, Majer, Holbein 4, Hojník 4/3. Trenér: Jiří Kekrt.

Další výsledky: Dukla Praha – Lovosice 30:25, KP Brno – Kopřivnice 40:23, M.A.T. Plzeň – Jičín 26:23, HC Zubří – HCB Karviná 23:22, Sokol Přerov – Cement Hranice 23:27.