„Předpověď slibuje na oba dny příjemné slunečné počasí a na sobotu jsou ještě volná místa ve startovní listině. Všechny milovníky cyklistiky srdečně zveme, užijí si to dospělí i děti,“ láká hlavní organizátor Bohuslav Komín z pořádajícího Resortu Valachy.

Závod Bike Valachy, který je součástí seriálu DATART Valachy tour, se dříve tradičně konal ve Velkých Karlovicích u hotelu Galik. Letos mění dějiště, u Bílé sportovcům nabídne zpestření v podobě nového prostředí a nových výzev. „Trasa je o něco méně náročná, než bývala ve Velkých Karlovicích. Zajímavostí je, že v závěru povede i po místním lehčím trailu,“ doplňuje Bohuslav Komín.

V železárnách se zprávy o střelbě rychle roznesly.
Co to bylo za magora? Střelbu v nemocnici řešili i lidé v Třineckých železárnách

Start je v sobotu 11. června v poledne, pro dospělé jsou připraveny dvě trasy v délce 20 a 48 km. Děti se mohou od 9:30 zúčastnit dětských závodů v sedmi věkových kategoriích na kratších trasách od 100 metrů až po 8 kilometrů. Připraven bude i doprovodný program s DATART chill out zónou a živý live stream v místě konání i na facebookové stránce seriálu. Registrace probíhají na www.valachytour.cz. Pro absolutní vítěze jsou vypsány prize money v celkové výši 19 000 Kč. Hodnotnými cenami jsou odměněna i první tři místa v jednotlivých kategoriích na obou tratích.

Bike Valachy pro děti.Bike Valachy pro děti.Zdroj: Bike Valachy

V neděli 12. června pak bude v Bílé od 9 do 13 hodin na programu rodinný Bike festival Bílá se vstupem zdarma. Zájemci si mohou zasoutěžit na měřeném trailu nebo se přiučit novým dovednostem ve skills centru a na pumptracku. Uskuteční se i organizovaná rodinná vyjížďka po okolí Bílé (start v 11:00), připraveny budou koutek BESIP, elektrokoloběžky GoGen, DATART chill out zóna, skákací hrad a další zábava.

Atmosféru víkendu podtrhne i možnost nechat se vyvézt sedačkovou lanovkou na hřeben na cyklo i pěší trasy, děti jistě potěší místní velký zábavní park Na Bílé a nebude chybět ani občerstvení.

Folklórní festival Frýdek-Místek.
Místecký folklórní festival není letos mezinárodní, ale městský

Seriál DATART Valachy tour, pořádaný Resortem Valachy Velké Karlovice, zahrnuje celkem čtyři závody, které jsou bodově propojené jak v kategorii dospělých, tak i dětí a sportovních týmů. Součástí jsou také sportovní kempy a další akce.