I za pětisetové vítězství byli domácí volejbalisté rádi. V předešlých dvou kolech totiž odešli s prázdnou. Ve své hale zabodovali v novém ročníku až na třetí pokus. „Jsme rádi, že jsme nakonec vyválčili výhru za dva body. Bylo to pro nás vyšperkované, protože jsme hráli s Beskydami před lety v baráži,“ připomněl kapitán Aera Martin Hladík rok a půl starou zkušenost. Také tehdy to byla v celkovém součtu těsná bitva (3:2 na utkání).

Úvodní sada se z domácího pohledu nesla ve znamení zbytečné nervozity a chyb. Získali ji tak trpělivě hrající hosté. V následných ale Aero přitlačilo. Ve vyrovnaném boji mělo o něco navrch a s bezpečným náskokem v zádech zvládlo bez větších problémů i koncovky druhého i třetího setu. Ve čtvrtém Slezané po time-outu smazali tříbodovou ztrátu a od stavu 22:21 bodovali už jen oni.

Ve zkrácené hře si ovšem domácí došli pro druhý bod poměrně suverénním způsobem. Při změně stran se především zásluhou skvělé obrany na síti opírali o pětibodové vedení, které rychle dotáhli do vítězného konce.

„Utekl nám pátý set, kdy jsme víceméně jednoduchý míč nedokázali udržet na naší straně a domácí nás trestali. Takže si myslím, že tím, jak hrála Odolena Voda na servisu, tím si zasloužila vítězství,“ přijímal porážku hostující kouč Přemysl Kubala, podle kterého byl jinak k vidění ve všech směrech vyrovnaný zápas. Své hráče ocenil za srovnání nepříznivého vývoje za stavu 2:1.

Aero O. Voda – Black Volley Beskydy 3:2 (-19, 23, 19, -22, 7)

Rozhodčí: Kvarda, Nedbálek. Diváci: 586. Doba hry: 126 minut.
Nejvíce bodů: Kraffer 21, Moss 19, Taylor 10 – Krysiak 17, Babic 12, Mečiar a Jambor po 11.

FK Baník Sokolov - FK Fotbal Třinec
Lehkost chybí. Třinec veze „rozpačitý“ bod