„Na start se postavilo hned dvaatřicet našich orienťáků, kteří opět předvedli vynikající výkony," hlásil předseda SKOB Frýdek-Místek Vlastimil Mutina. V kategorii D10 skončila na prvním místě Kateřina Zahradníková, pro stříbrnou medaili si pak v kategorii H10 doběhl Jan Bjolek. Stejnou pozici pak obsadili v kategorii D12 Vendula Zajícová a v kategorii H18 Radek Božoň. Velmi kvalitní výsledky doplnili ještě třetími místy Petr Míl (H35) a Lukáš Bjolek (kategorie příchozích). „Závod byl určitě zajímavý a určitě se vydařil. Byl také dobrou průpravou na Mistrovství a veteraniádu ČR ve sprintu, které se uskuteční ve Valašském Meziříčí," radoval se Mutina.

Tomu v Třinci udělaly radost také smíšené štafety, kterých frýdecko-místečtí orientační běžci postavili na start hned šest. Nejlépe si nakonec vedla štafeta žáků DH14 ve složení Veronika Procnerová, Michal Bjolek, Kateřina Zahradníková a Jan Bjolek, která obsadila v silné konkurenci vynikající třetí místo.

V pořadí třetí závod letošní sezony se konal na krátké trati ve Štramberku-Libotíně. „Závod, do kterého zasáhlo kolem dvoustovky závodníků kraje, připravil sportovní klub OB Ostrava pod vedením Josefa Kroči. Tratě vedly zajímavým prostorem se spoustou prohlubní, jam a jamek, které byly pro mnohé závodníky obtížným oříškem při hledání kontrolních stanovišť. Někteří s tím měli velké problémy," poukázal na náročnost tratě Vlastimil Mutina.¨

I přes veškeré nástrahy si i odsud odvezli orientační běžci SKOB Frýdek-Místek spoustu cenných kovů. Přeborníky Moravskoslezského kraje se stali Jan Bjolek (H10) a David Blahut (rodiče s dětmi). Druhá místa obsadili Kateřina Zahradníková (D10), Radek Božoň (H18), Michal Frainšic (H21), Ludvík Zeman (H55) a v kategorii příchozích Lukáš Bjolek. Na třetím místě pak skončila ještě Barbora Svobodová (D14). 

Ocenění nejlepších orientačních běžců.

Ocenění nejlepších orientačních běžců.

Ocenění nejlepších orientačních běžců.

Ocenění nejlepších orientačních běžců.

Ocenění nejlepších orientačních běžců.