„Utkání se mi hodnotí špatně, protože jsme doma ztratili další dva body. Musím samozřejmě soupeři poblahopřát, hrál trpělivě, zatímco my nebyli důslední v obraně. Nedařilo se ani našim gólmanům. V konečném efektu jsme ale zápas prohráli v útoku, nemůžeme si dovolit zahodit čtyři sedmičky,“ hněval se po utkání kouč Lovců Milan Berka.

To jeho protějšek Lubomír Kavka mohl být daleko spokojenější. „Výborně nám tentokráte zachytal Víťa Pyško. Zneškodňoval pokusy domácích jak z křídel, tak i střely z dálky. V útoku zase na sebe ke konci vzali zodpovědnost zkušení Petrovský s Kichnerem. Musím ale říct, že dobře zahráli všichni. Je to nesmírně cenná výhra, taková vždy družstvo povzbudí,“ pochvaloval si frýdecko-místecký kouč.

MĚSTO LOVOSICE - SKP FRÝDEK-MÍSTEK 28:31 (16:17)
Nejvíce branek Lovosic: Motl 8/3, Bičiště 6/1, Konárik 4, Klimt, Bouček po 3. Rozhodčí: Bečička - Horák. Vyloučení: 2:3 (ČK: Gřešek). Sedmičky: 7:4 /4:4. Diváci: 769.

Frýdek-Místek: Pyško, Coch - Bednárek 4, Petrovský 9/2, Bosák 4, Gřešek 1, Vacula 1, Hes 1, Kichner 2, Kocich 5/2, Strack 1, Geist 3, M. Mazur. Trenér: Lubomír Kavka.

tabulka extraliga házenáZdroj: Deník

Dvojboj regionálních rivalů začne pohárem

Dva vzájemné duely v krátkém sledu čekají extraligové házenkáře Frýdku-Místku a Kopřivnice. Už ve středu od 18.30 hodin se na frýdecko-místecké palubovce uskuteční osmifinálové utkání Českého poháru a v neděli si pak dají oba týmy repete, protože je na stejném místě čeká od 17 hodin pokračování extraligy.

„Pro nás platí, že v poháru chceme dojít co nejdál. Uděláme všechno pro to, ať předvedeme co nejlepší výkon jak v poháru, tak i potom v lize. Máme ale nějaké zraněné hráče, takže uvidíme. Ale já neumím vypustit žádný zápas, takže do toho půjdeme na maximum,“ vyjádřil se trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský, jehož tým získal v osmi kolech devět bodů. Rival z Frýdku-Místku jich má o tři méně. „Čeká nás strašně těžký soupeř, protože Frýdek měl sice pomalejší rozjezd, ale to měl zraněné klíčové hráče. Nyní se rozehrál, což potvrdil výhrou v Lovosicích,“ řekl dále kopřivnický kouč, jenž by byl rád, kdyby jeho svěřence přijelo v obou důležitých střetnutích podpořit co nejvíce fanoušků.

A jak na dvojboj s Kopřivnicí nahlíží ve Frýdku-Místku? „S tím, že s nimi hrajeme dvakrát v tak krátkém sledu nic nenaděláme. Pohár přeložit nešel, takže je teď otázka, jak oba celky k zápasu přistoupí. My hrajeme doma a tam se vždy hraje na vítězství. Proto chceme s Kopřivnicí uspět. Co jsem slyšel, tak soupeř chce v poháru proniknout do Final Four. Zápas tak bude mít určitě náboj,“ nechal se slyšet frýdecko-místecký kormidelník Lubomír Kavka. Ten nejspíš nejsilnější sestavu nepostaví. „V Lovosicích se nám zranil s kotníkem Kocich, Petrovského nadále trápí zraněná záda. Nechci říct, že bychom dali spíš přednost nedělnímu duelu, ale je možné, že někteří zkrátka do poháru nezasáhnou. Snad se nám brzy uzdraví také Dyba s Marenčákem. Do branky by se tak mohl k Víťovi Pyškovi (ten v minulé sezoně chytal v Kopřivnici, pozn. red.) připojit Šaňo Šoltés, který se zapojil do přípravy našeho béčka,“ naznačil možné plány Kavka.

Český pohár mužů- 4.kolo (osmifinále)
HCB Karviná - HC ROBE Zubří (15. 11. - 18.00) 
HK FCC Město Lovosice - HBC Strakonice 1921 (15. 11. - 18.00) 
Pepino SKP Frýdek-Místek - KH Kopřivnice (15. 11. - 18.30) 
Tatran Litovel - Cement Hranice (15. 11. - 19.00)
HBC Ronal Jičín - Dukla Praha (15. 11. - 19.00) 
Č.Budějovice - M.A.T. Plzeň (16. 11. - 19.00) 
MHK Karviná - SKKP Handball Brno (17. 11. - 18.00) 
Ml. Boleslav - Sokol Nové Veselí (17. 11. - 19.00)