Sokolky to měly hodně těžké. Pro jejich rozehrané soupeřky to už byl v extralize třetí zápas, volejbalistky Frýdku-Místku v ní kvůli karanténě nemoci covid-19 v úterý teprve začínaly. Navíc pod Ještědem nastoupily v oslabené sestavě bez nové posily, zkušené exliberecké smečařky Romany Staňkové, a favorizované Dukle v dohrávce druhého kola podlehly 0:3.

„Jsme rády, že Frýdek vůbec dorazil, protože víme, s čím se potýká. I když to tak nevypadá, tak nás místy potápil,“ ocenila výkon hostů liberecká kapitánka Simona Bajuzs.

„Domácí byly lepší ve všech činnostech, nám chyběl dobrý příjem a od toho se vše odvíjelo. Bylo to pro nás první utkání sezony a hned u těžkého soupeře. Stále se potýkáme s marodkou, ještě máme čtyři hráčky nemocné,“ vysvětlil nový trenér Frýdku-Místku Leoš Chalupa, že na esa Liberec vyhrál 9:1.

„Nebyly jsme tak sehrané jako Dukla. Měly jsme tam pár dobrých momentů, ale pak jsme tam měly pár špatných přihrávek a soupeř nám vždy utekl,“ konstatovala smečařka a kapitánka Frýdku-Místku Daniela Pavelková, která se do týmu vrátila v létě po mateřské dovolené.

Ve čtvrtek se Sokolky představí v domácí hale, kde od 17 hodin nastoupí ve 2. kole Českého poháru proti Šternberku. 

Dukla Liberec - Sokol Frýdek-Místek 3:0 (14, 15, 16)

Diváci: 115.

Liberec: Ovečková 4, Šulcová 1, Trnková 8, Kvapilová 13, Svobodová 11, Bartošová 5, libero Kolářová - Šotkovská 5, Bajusz, Emelina 4, Kohoutová 6. Trenér: Gálík.

Frýdek-Místek: Hadáčková 4, Uhrová 3, Pavelková 7, Mitrega 4, Šnellyová 10, Koloničná, libero Teperová - Zajícová 1, Krejčí, Tkáčová 1. Trenér: Chalupa.

Zpátky na scéně. Franz povede fotbalisty Třince.
„Franz“ je zpátky, Třinec povede Straka. Tým zvedne, věří šéf klubu Karel Kula
Rysi vyhráli i v Sokolově.
Venkovní trip za šest bodů. Frýdek vyhrál i v Sokolově