Pro domácí celek bylo fakticky povinností získat povinné tři body, což se jim nakonec po výsledku 4:1 i povedlo. Po neúplném 14. kole je tak plzeňský Interobal třetí, Třinec ligovou tabulku naopak uzavírá.

„Měli jsme převahu, hráčská kvalita byla určitě na naší straně, ale pokud by si Třinec nedal dvě vlastní branky, bylo by to otevřené až do konce. Naše kvalita se bohužel na hřišti neprojevila, měli jsme k zápasu laxní přístup a pro nás je bohužel náš výkon zklamání,“ zlobil se po zápase domácí kouč Petr Kučera.

Skóre zápasu otevřel ve 4. minutě domácí Michal Štrajt, kterého o minutu později doplnil ještě Michal Holý – 2:0. Třinci se podařilo snížit ze standardní situace. Klid do řad Interobalu přinesl gól Tomáše Vnuka z rohového kopu, střelu si do branky srazil gólman Třince – 3:1.

Ve druhé půli stála za zmínku akce z poslední minuty utkání. Vnuk po spolupráci s Tomášem Abrhamem uzavřel skóre na 4:1. „Věděli jsme, že Třinec přijede oslabený, takže jsme tomu přizpůsobili sestavu a chtěli jsme hrát od začátku na tři čtyřky, což se nám díky rychlému vedení podařilo. Chtěli jsme rozložit síly a dát šanci i dalším klukům a paradoxně ti, kteří šli do zápasu z lavičky, patřili k tomu lepšímu v zápase,“ dodal plezňský lodivod.

„Do Plzně jsme jeli pouze s šesti hráči A týmu a v šatně jsme si říkali, že tady nechceme nějak výsledkově propadnout. To se i přes naši porážku povedlo,“ svěřil se jediný střelec třineckého celku Michal Mikyska. „Lukáše Němce znám z reprezentace a vím, že málo chodí na zem. Proto jsem standardku tlačil na zadní tyč a padlo mi to tam,“ usmíval se po svém premiérovém zásahu v třineckém dresu Mikyska.

„Rok jsme zakončili porážkou, ale já jsem se zápasem spokojen. Polovina týmu k zápasu nemohla jet, takže to zbylo na ostatních. Ti však utkání odbojovali. Plzeň bude hrát v popředí tabulky, pro nás to nebylo jednoduché střetnutí. Děkuji klukům z juniorky, že nám pomohli. Snad bude pro nás příští rok o něco úspěšnější,“ přeje si třinecký trenér Andrea Bucciol.

V následujícím kole půjde třineckým futsalistům o hodně. V domácím prostředí totiž v pátek 5. ledna hostí českolipské Dénony, které musí za každou cenu porazit. Utkání začíná v třinecké hale STaRS ve 20 hodin.

INTEROBAL PLZEŇ – SKP OCEL TŘINEC 4:1 (3:1)
Branky: 4. Štrajt (Buchta), 5. Holý (Vnuk), 18. Vnuk, 40. Vnuk (Abrham) – 15. Mikyska. Rozhodčí: Henych, Melničuk. ŽK: Mikyska, Kantor (oba T). Diváci: 280.

Třinec: Kreželok – Hudzieczek, Baron, Nieslanik, Potůček, Buryan, Blahut, Mikyska, Kantor. Trenér: Andrea Bucciol.

Další program 14. kola: FK ERA-PACK Chrudim – Helas Brno 3:0, SK Slavia Praha – AC Sparta Praha (29. 12. – 19.00), Svarog FC Teplice – AC Gamaspol Jeseník (29. 12. – 20.00), SK Olympik Mělník – Nejzbach Vysoké Mýto (29. 12. – 20.00), Démoni Česká Lípa – Gardenline Litoměřice (8. 1. – 20.30).

futsal tabulka Třinec