United Frýdek-Místek – Slávie Havířov 4:5 (1:0)

Bez tří potrestaných hráčů (Němec, Pařenica, Uherek) nastoupili futsalisté Unitedu do utkání s odhodláním v důležitém zápase bodovat. Ze hry uplynulo sedm minut a hosté poprvé kapitulovali, když je překonal přesnou střelou Marián Causidis. Těsným vedením domácího celku skončila také úvodní dvacetiminutovka.

Na začátek druhého poločasu se Frýdeckým vzpomínat nebude zrovna nejlépe. Během tří minut totiž dokázali hosté čtyřikrát skórovat. Jiskru naděje vybojoval ve 28. minutě Marián Causidis, který se trefil hlavou po rohovém kopu Juřicy. V závěru střetnutí domácí riskli hru bez brankáře. Dvě minuty před závěrečným klaksonem nejprve snížil Jiří Škola, o minutu později rozjásal sportovní halu jeho mladší bratr Vojtěch. United mohl utkání dokonce i zvrátit na svou stranu. Půl minuty před koncem střetnutí zahrával Jiří Škola trestný kop, ale havířovský gólman jeho přízemní střelu vyrazil. Stejná situace se opakovala také na druhé straně, tam však již Miczka byl úspěšný a rozhodl o zisku tří bodů pro havířovskou Slávii.

V sestavě hostí se představil i bývalý prvoligový útočník David Sourada, který si v nejvyšší soutěži zahrál v Ostravě, Karviné, Teplicích či Blšanech.

Branky: 7. Marián Causidis, 28. Marián Causidis (Juřica), 38. J. Škola (Lýsek), 39. V. Škola (Marián Causidis) – 23. Stebel, 23. Večeřa (Miczka), 24. Večeřa (Miczka), 26. J. Michalík, 40. Miczka.

Frýdek-Místek: Balko – J. Škola, V. Škola, Lýsek, Sojka, Juřica, Marián Causidis, Marek Causidis, Recman. Trenér: Ivo Petr.

Další známé výsledky 13. kola: VŠB Ostrava – Jeseník 7:1, Tišnov – Komax Kunčice 5:2, Tomson Brno – Gillotina Choceň 0:1. (sch)

1. Komax Kunčice 13 9 1 3 52:32 28
2. FC Agromeli Brno 12 8 1 3 52:37 25
3. Gillotina Choceň 13 8 1 4 57:46 25
4. Květnice Tišnov 13 7 1 5 46:27 22
5. Real Šumperk 12 7 0 5 56:48 21
6. VŠB TU Ostrava 13 6 2 5 46:40 20
7. Slávie Havířov 13 5 2 6 38:50 17
8. Frýdek-Místek 13 5 0 8 54:69 15