V Palkovicích sportují lidé bez rozdílu věku. V současné době se oddávají sportu v několika oddílech. Početnou základnu má oddíl volejbalu, kopané, tenisu i stolního tenisu a yachtingu. Větší polovina členů se oddává aktivitám ve sdružení Asociace sportu pro všechny ve svých jedenácti oddílech. Cvičení rodičů s dětmi, aerobiku dětí a dospělých, gymnastice, kalanetice, józe, zdravotním cvičení, turistických oddílech - Žlutý kvítek a Modré šípy, ale také ve florbalu, sálovém fotbalu a nohejbalu.

Většina sportovních aktivit se odehrává v centru obce v nově zrekonstruované tělocvičně a na sportovištích v její těsné blízkosti. K dispozici je fotbalové hřiště, antukový tenisový, volejbalový a beachvolejbalový kurt, ale také víceúčelové hřiště s umělým povrchem na Myslíku.

Rekonstruovaná a rozšířená tělocvična se svými třemi sály je vlastnictvím obce. Dva velké víceúčelové sály s výbornou palubovkou jsou určené pro míčové sporty, gymnastiku a třetí menší pro badminton, stolní tenis a další pohybové aktivity.

Téměř veškeré provozní hodiny tělocvičny jsou využívány členy TJ Sokol Palkovice a v dopoledních hodinách žáky zdejší Základní školy. Zbývající volné hodiny jsou nabízeny široké veřejnosti k dalším sportovním aktivitám. Pravidelně jsou zde pořádány turnaje, soustředění, gymnastické závody, sportovní semináře a tréninky. V současné době do těchto prostor přijíždějí zájemci z okolních měst a obcí za cvičením zumby a břišních tanců.

Oddíly dosahují kvalitních sportovních výsledků. Volejbalisté hrají ve II. Národní lize mužů i žen, ve sportovní gymnastice mají Palkovičtí medailisty z regionálních, krajských i republikových soutěží a také několik mistrů republiky v turistické soutěži „Medvědí stezka“. Oddíl yachtingu pořádá regionální závody na blízké přehradě Olešná o tak zvaný Pohár Olešné a Olešná regatu.

(gř)