VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Palkovická TJ Sokol je organizací s bohatou historií i současností

Palkovice - Tělovýchovná jednota v Palkovicích oslavila v minulém roce již sto let svého trvání.

28.3.2013 1
SDÍLEJ:

V Palkovicích se mohou chlubit kvalitním sportovním zázemím. Foto: Deník/Tomáš Machálek

Pyšnit se takovým areálem, který mají k dispozici sportovci palkovické tělovýchovné jednoty, by jistě chtěla většina obcí v naší republice. „K dispozici máme kvalitní sportovní zázemí, a to z části vlastní a z části obecní. Sportovní halu se svými třemi sály a zázemím, antukové a beachvolejbalové kurty, fotbalové hřiště a v současnosti rekonstruujeme tenisové kurty na víceúčelové hřiště s umělým povrchem pro tenis a fotbal," prozradil tajemník TJ Sokol Palkovice Petr Gřes.

TJ Sokol Palkovice organizace s bohatou historií i současností, kvalitními sportovními výsledky a hlavně aktivními lidmi. Takto lze v krátkosti charakterizovat místní TJ Sokol, který v loňském roce v projektu „Palkovice žijí sportem" oslavil sto let svého trvání. Jejich členská základna patří v obci k té nejpočetnější. „Naše členská základna se pohybuje každoročně kolem šesti set sportovců ve všech věkových kategoriích. Velké úsilí věnujeme našim dětem v rámci zdravého fyzického i duševního rozvoje, mimo jiné také jako prevenci proti kriminalitě. Cvičí a sportují u nás děti i senioři," tvrdí Petr Gřes.

LogoČlenové palkovického Sokola se každoročně účastní řady sportovních podniků, a to jak na souši, tak i na vodě (oddíl jachtingu pořádá na přehradě Olešná tradiční Olešná regatu a také Cenu Olešné, pozn. red.). Mezi své nejlepší výsledky řadí Palkovičtí hlavně úspěchy místních volejbalistů a volejbalistek, kteří hrají ve druhé národní lize. Volejbalistky mají také ještě svůj B a C tým, kdy béčko hraje v krajském přeboru první třídy, a ženy C nastupují v krajském přeboru druhé třídy. Výborných výsledků dosahují také děti z gymnastického oddílu, fotbalu a turistického oddílu Žlutý kvítek.

„Celý sport v obci řídí obětaví a pro sport zapálení lidé a trenéři. Bez nich by to určitě nešlo a nefungovalo. Našim krédem je dávat lidem zábavu a kvalitní sportovní vyžití za opravdu minimální roční finanční náklady. Mezi naše největší sponzory patří jak samotná obec Palkovice, tak další větší a spousta dalších místních obětavých firem. Všem patří ohromné poděkování," raduje se z finanční podpory zmiňovaných subjektů předseda TJ Sokol Palkovice Jaroslav Čechmánek. Ten také ještě dodává: „Musím také připomenout početnou skupinu z řad velice aktivních seniorů v oddíle zdravotního cvičení, a to pod vedením pana Vojnara. Tento oddíl získává stále větší oblibu nejen mezi samotnými seniory, ale také mezi stále mladšími lidmi."

A jaké má palkovický Sokol plány do budoucna? „Chtěli bychom dostavět víceúčelové hřiště, vybudovat šatny pro zdejší fotbalisty. Dále chceme sportovat, podporovat naši mládež a vychovávat mladou generaci k aktivnímu pohybu. Dále je zapotřebí získávat finanční prostředky nutné pro pokrytí nejnutnějších nákladů. Hlavním našim úkolem je pak zachovat dědictví našich předků a propagovat samotnou obec Palkovice. V nejbližším období vydáme navíc kvalitní obsáhlou pamětní knihu ke 100. výročí naší TJ, kdy obsahem budou ucelené údaje organizace s dobovými fotografiemi, na kterých mnozí poznají nejen sebe, ale také své rodiče či pradodiče. Opravdu se mají všichni, co si jí zakoupí, nač těšit," myslí si Petr Gřes.

V Palkovicích se sportuje

Palkovice Česká asociace Sport pro všechny se přetransformovala z bývalé ZRTV (Základní a rekreační tělesná výchova).

V roce 1992 ukončila své členství v ČSTV, změnila svůj název a nastoupila na samostatnou cestu.

„Také v naší tělovýchovné jednotě působí odbor ASPV, a to již dvacet let. I my jsme navázali na tradice a činnost ZRTV. Odbor ASPV v Palkovicích sdružuje v současné době asi dvě stě osmdesát členů ve dvanácti oddílech," vypočetl tajemník TJ Sokol Palkovice Petr Gřes.

Oddíl rodičů a dětí 

Děti zde získávají první sportovní návyky. Hrají si, cvičí s náčiním i na nářadí. Kromě pravidelného cvičení chodí děti na vycházky, na konci školního roku pak vyrazí do pohádkového lesa s opékáním párků. V prosinci zase vyhlížejí děti Mikuláše s čertem.

Oddíl aerobiku dětí je nejmladším oddílem odboru. Pod vedením zkušené cvičitelky se schází asi patnáct dětí, které se učí prvním aerobikovým krůčkům i sestavám.

Oddíl sportovní gymnastiky má již čtyřicetiletou tradici. O jeho úspěších píšeme na jiném místě této stránky.

Turistický oddíl Žlutý kvítek sdružuje asi sedmdesát dětí, které vede osm oddílových vedoucích. Kromě turistických výšlapů, her a táborů se oddíl zaměřuje především na turistické soutěže. Oddíl má několik přeborníků Moravskoslezského kraje, mistry republiky i mezinárodní mistryně. Má také držitelé Českého poháru. Juniorský tým oddílu byl oceněn za rok 2011 mezi pěti nejlepšími sportovními juniorskými týmy Moravskoslezského kraje. Vedoucí oddílu Jaromír Šupina byl pak oceněn mezi pěti nejlepšími trenéry a cvičiteli Moravskoslezského kraje.

Turistický oddíl Modré Šípy se schází nepravidelně při různých turistických výšlapech. Členy tvoří především bývalí odchovanci oddílu. Nejmladší členové mají okolo 25 let, nejstaršímu se blíží osmdesátka.

Oddíl florbalu sdružuje asi deset dorostenců a mužů. V sezoně 2011/2012 se oddíl poprvé přihlásil do Podbeskydské florbalové ligy a stal se jejím vítězem. Ve své krátké historii uspořádal oddíl také několik ročníků florbalového turnaje. Od roku 2009 nese tento turnaj název Memoriál Lukáše Mališe a je věnován památce bývalého spoluhráče a kamaráda, který tragicky zahynul při autonehodě.

Oddíl aerobiku dospělých navštěvuje asi 35 žen. Pod vedením zkušených cvičitelek se věnují různým formám aerobiku. Cvičí se s owerbally, švihadly, posilovacími činkami, na stepech a gymnastikballech. Ženy se několikrát zúčastnily regionálních a krajských přehlídek v pódiových skladbách.

Oddíl kalanetiky a pilates navštěvuje asi 15 žen. Zaměřují se především na zlepšení své fyzické kondice formou různého posilování.

Oddíl jógy sdružuje asi 40 členů ve věku od 20 do 90 let a schází se jedenkrát týdně. Kromě cvičení pořádá oddíl vycházky do okolí, zájezdy a také zajímavé přednášky o zdravém životním stylu.

Oddíl zdravotního cvičení vede velmi zkušený cvičitel. Asi třicet členů si zde snaží vylepšit, či alespoň udržet svůj zdravotní stav. Je zaměřen především na nemoci pohybového ústrojí a roztroušené sklerózy.

Dále v odboru SPV působí oddíl fotbálku a nohejbalu.

„Jak sami vidíte, činnost našeho odboru je velmi pestrá. Vybrat si svou aktivitu může opravdu každý," dodal Gřes.

Gymnasté fungují v Palkovicích více než 40 let

Palkovice Oddíl sportovní gymnastiky byl v Palkovicích založen v září roku 1972 a tehdy měl osmnáct členek. „Ty začátky byly krušné, ale už po třech letech se děvčata začala prosazovat především na okresních závodech," připomíná rozkvět gymnastiky v Palkovicích tajemník TJ Sokol Petr Gřes.

Palkovické gymnastické naděje. Zleva stojí: Eliška Mertová, Vanda Gřesová, Karolína Bužková a Alena Mikešová.

PALKOVICKÉ gymnastické naděje. Zleva stojí: Eliška Mertová, Vanda Gřesová, Karolína Bužková a Alena Mikešová. Snímky: archiv oddílu

S otevřením nové tělocvičny v roce 1977 se značně zlepšily tréninkové podmínky, což se také brzy projevilo na výkonech palkovických gymnastek. V roce 1996 se poprvé konala soutěž Eurotýmů (to je gymnastická soutěž týmů, pozn. red.), v níž domácí gymnasté skončili v oblastní soutěži na druhém místě. „Už o rok později jsme tuto soutěž vyhráli a postoupili do republikového finále, kde jsme se umístili hned za Prahou a Blanskem. V roce 1999 jsme se opět stali přeborníky Severomoravského kraje a na republikovém šampionátu jsme získali historicky nejlepšího umístění, a to stříbrné medaile," vypočítává první medailové úspěchy palkovických gymnastů trenérka Martina Mertová.

Místní gymnasté se neúčastní pouze soutěží ve sportovní gymnastice, ale závodí také v atletických soutěžích, pódiových skladbách, či turistických závodech CPP (Cvičení a pobyt v přírodě), které dříve pořádalo ZRTV, nyní ČASPV (Česká asociace Sport pro všechny). „V atletice jsme se několikrát stali přeborníky regionu i kraje. Probojovali jsme se i do republikového finále. Velké úspěchy máme také v soutěži CPP, které se zúčastňujeme společně s oddílem Žlutý kvítek. V této soutěži máme mnoho přeborníků regionu i kraje, dokonce i přeborníky republiky," je pyšná na skvělé výsledky gymnastů Mertová.

Karolína Bužková

KAROLÍNA BUŽKOVÁ.

Ta ve výčtu úspěchů pokračuje: „V loňském roce jsme se v regionálním přeboru ČASPV ve sportovní gymnastice v kategorii nejmladších žákyní umístili na druhém místě. V krajském přeboru jsme pak vybojovali bronzové medaile. Ve stejné kategorii se naše děvčata stala přebornicemi Moravskoslezského kraje v atletické soutěži ČASPV. V soutěži CPP jsme se probojovali až do republikového kola, kde hlídka Bára Šindelková a Kristina Gřesová vybojovala bronzové medaile. Před nedávnem naše děvčata vyhrála okresní přebor ve sportovní gymnastice škol v kategorii nejmladších žákyň a probojovala se tak do krajského přeboru. Z jednotlivců pak zlato získala Karolína Bužková, Vanda Gřesová byla stříbrná a Kristina Gřesová bronzová. V kategorii nejmladších žáků stanul na stříbrném stupínku Marek Kozel. V současné době má náš oddíl pětačtyřicet děvčat a chlapců. Bohužel se ale potýkáme s nedostatkem trenérů, takže nemůžeme uspokojit všechny zájemce o tento sport," vyzývá případné zájemce o trénování mladých gymnastických nadějí v Palkovicích trenérka Martina Mertová.

Palkovický volejbalový zázrak

Opravdu velkou chloubou jsou v Palkovicích místní volejbalisté a volejbalistky. „Zdejší volejbalový oddíl má mnohaletou tradici a dnes čítá přes sto členů. Z původně malého oddílu, hrajícího nejnižší soutěže, se díky nadšení zakládajících členů podařilo v posledních letech vybudovat, troufám si říci, velmi úspěšný oddíl, který sklízí úspěchy i na celorepublikové úrovni," představuje palkovické volejbalisty předseda oddílu Kamil Zeman.

Volejbal. Palkovický ženský B tým.

Volejbal. Palkovický ženský B tým. Foto: archiv oddílu

„I když dnes z původních palkovických odchovanců, kteří se zasloužili o postup A družstev mužů i žen až do II. národní ligy, v těchto soutěžích jich moc nezůstalo. Tyto týmy slouží jako motivace a škola pro nové začínající hráče. Navíc postupně odpadávající hráči z A družstev posílili týmy B a C, a tyto rovněž sklízejí úspěchy ve svých soutěžích. Sportovní úspěchy by jistě nebyly možné bez potřebného finančního zajištění, nicméně filozofie našeho klubu, kterou jsme převzali od našich nejstarších členů, je, že sport bereme jako koníčka a ne zaměstnání. To nám pak umožňuje dosahovat úspěchů za minimální náklady. A to, že máme úspěchy v dospělých kategoriích, to si může každý přečíst v mnoha novinových článcích z poslední doby," směje se Zeman, který ještě dodává: „Co je ale dle mého mnohem důležitější, jsou naše družstva mládežnická. A zde především patří dík našim výborným trenérům, kteří se dětem nezištně věnují. V konkurenci dalších sportovních odvětví v naší obci se nám daří provozovat družstva minižáků a minižákyň, žáků i kadetek. Myslím si ale, že na tomto poli máme stále co dohánět."

Autor: Robert Schedling

28.3.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

Ochrana a ostraha - Ochrana a ostraha Ostatní pracovníci ostrahy a 18 000 Kč

Ostatní pracovníci v oblasti ochrany a ostrahy OSTRAHA PRODEJEN. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: A16 z:18/6/2018 a:12/7/2018, Jedná se o ostrahu prodejny Penny Marketu v Místku, PRACOVIŠTĚ NENAVŠTĚVOVAT., Kontaktní telefon a email uveden viz výše., Požadujeme:, - věk +18 let, - výpis z rejstříku trestů, - příjemné vystupování, - zdravotní předpoklady k výkonu dané profese, - praxe výhodou, ne podmínkou, - certifikát strážného zajistíme - není podmínkou., Práce vhodná i pro OZP.. Pracoviště: Bohemia marten plus s.r.o., pracoviště místek, penny market, Pionýrů, č.p. 2280, 738 01 Frýdek-Místek 1. Informace: Pavla Liebertzová, +420 606 333 112(po-pá8-15:00hod.).

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič skupiny B 20 000 Kč

Řidiči osobních a malých dodávkových automobilů, taxikáři ŘIDIČ-KA DODÁVKY. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: A16 z:11/7/2018, Požadujeme: ŘP sk. B, mezinárodní přeprava paletového zboží v rámci EU (co 14 dní návrat domů na víkend), komunikativní znalost AJ a NJ výhodou - ne podmínkou., Vhodné i pro absolventy škol s praxí v řízení., Kontakt telefonicky, e-mailem viz výše.. Pracoviště: Igor přadka, Staroměstská, č.p. 3281, 738 01 Frýdek-Místek 1. Informace: Igor Přadka, +420 608 770 680.

Administrativa - Specialisté v oblasti personálního řízení 25 000 Kč

Specialisté v oblasti personálního řízení Personalista a HR administrátor. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: A11 a:13/7/2018, Náplň práce:, - aktivně vyhledávat nové zaměstnance - nábory dělnických pozic, - administrace nástupů, změn a ukončování pracovních poměrů (pracovně právní agenda, Úřad práce, Zdravotní pojišťovny, OSSZ atd…), - koordinace lékařských prohlídek a školení, - příprava podkladů pro mzdovou účetní, - agenda spojená se správou vstupních karet, stravenek, vozového parku, benefitů, archív, - komunikace se zaměstnanci při řešení personálních otázek, - spolupráce na pracovních veletrzích, komunikace se školami., Požadujeme:, - zkušenosti s personalistikou min. 2 roky, - jazykovou vybaveností AJ/NJ - mírně pokročilá úroveň, - znalost MS Office, - znalost zákoníku práce a orientaci v ostatní pracovněprávní legislativě, - velmi dobré komunikačními a organizačními dovednosti, pečlivost a proaktivní přístup., Výhodou:, - znalost oblasti zpracování mezd, - znalost SAP - HR modul., Nabízíme:, - zázemí stabilní společnosti s 25 letou tradicí na českém trhu, - široké spektrum zaměstnaneckých výhod (pružná pracovní doba, týden dovolené navíc, - stravenky, jazykové a odborné vzdělávání, penzijní připojištění, lahodnou kávu), mobilní telefon., V případě Vašeho zájmu posílejte prosím Váš strukturovaný životopis v ČJ s označením „Personalista a HR administrátor“ na výše uvedený email.. Pracoviště: Blanco professional cz spol. s r.o. [2], Příborská, č.p. 258, 739 42 Frýdek-Místek 8. Informace: Michaela Čecháčková, +420 733 133 029.

Potravinářství - Potravinářství Pekař 14 900 Kč

Pekaři, cukráři (kromě šéfcukrářů) a výrobci cukrovinek PRACOVNÍK/-ICE VÝROBY DORTŮ A DEZERTŮ. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 14900 kč, mzda max. 18500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Výhodou vyučení v oboru cukrář/-ka a praxe., Požadujeme - zájem o cukrářský obor, potravinářský průkaz, manuální zručnost, cit pro detail, ochota učit se novým věcem, důslednost., Náplň práce - výroba dortů a dezertů, evidence spotřeby surovin dle stanovených receptur., Možnost domluvy zkráceného úvazku., Životopis zaslat na e-mailovou adresu: info@cakeartrinec.cz, Pracoviště: Třinec. Pracoviště: Cake art s.r.o. - pracoviště, Výstavní, č.p. 1086, 739 61 Třinec 1. Informace: Roman Staszko, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Francouzi se radují z vítězství na MS.
8

Triumf po dvaceti letech. Francouzi přestříleli Chorvaty a jsou mistry světa

Demolice Bazalů, 15. července 2018 v Ostravě.
19

OBRAZEM: Začala demolice Bazalů

Osobnosti regionů: Vodákům povolte dvě piva, cyklistům jedno a lyžařům žádné

/INFOGRAFIKA/ Ať si vodáci klidně sjíždějí řeky s mírnou hladinkou alkoholu, shodují se tři čtvrtiny osobností českých, moravských a slezských krajů, které oslovily regionální redakce Deníku.

OBRAZEM: FM City Fest má za sebou první ročník, roztančil Frýdek-Místek

Jedna z největších letošních hudebních akcí na Frýdecko-Místecku, FM City Fest, má za sebou úvodní ročník. A pořadatelé si můžou oddychnout – festivalový areál v bývalé textilce Slezanu ve Staroměstské ulici zaplnily v sobotu davy spokojených návštěvníků.

Kam k vodě? V přehradě Baška se kvalita vody prudce zhoršila

Hygienici vydali varování, že voda v nádrži Baška je nevhodná ke koupání.

Areál Slezanu v Raškovicích je na prodej

Areál bývalého Slezanu v Raškovicích je na prodej. Vlastník, společnost Slezan Holding, má zájem odprodat areál bývalé textilní výroby formou veřejné dražby.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT