SOKOL PALKOVICE
(ženy A – 2. liga)

1. Andrea Zajícová,
blokařka, 1990

2. Klára Zamykalová,
smečařka, 1986

3. Hana Valová,
smečařka, 1987

5. Michaela Dohnalová,
nahrávačka, 1985

7. Barbora Bortelová,
smečařka, 1985

8. Nikola Němcová,
smečařka, 1988

9. Lenka Siudová,
nahrávačka, 1990

10. Hana Gráczová,
smečařka, 1988

11. Michaela Matýsková,
blokařka, 1985

Klára Sedláčková,
blokařka, 1990

Radka Trulíková,
libero, 1975

14. Simona Bednářová,
smečařka, 1993
Radomír Krotký,
trenér, 1956

I když tým prošel hráčskou obměnou, cíle družstva, který má věkový průměr 26 let, zůstávají stále ty nejvyšší. „Minulá sezona nebyla pro nás až tak úspěšná, jako ta předchozí, ale i tak jsme byly s druhým místem nakonec spokojené. V prvních kolech se nám dařilo, neprohrály jsme dokonce ani set. Tento trend jsme si pak držely celou první polovinu soutěže. Hrály jsme velice vyrovnaně a kolektivně, takže soupeři na nás dlouho nedokázali najít recept. Druhá polovina už ale tak úspěšná bohužel nebyla, a to díky velké nemocnosti a také zrazením tří hráček. Na utkání jsme jezdili pouze v osmi, bylo těžké udržet stabilní výkonnost po oba zápasy," vzpomíná na uplynulou sezonu kapitánka Michaela Dohnalová.

Palkovické ženy prohrály pár zápasů (mimochodem s Prostějovem, Přerovem či Bílovcem, pozn. red.) a tak se náskok na druhý Přerov pomalu zkracoval. „V závěru soutěže jsme už vedení bohužel neudrželi a přenechali jej právě Přerovu," dodala Dohnalová.

A jak to chtějí v Palkovicích hrát letos? „V družstvu došlo k odchodu skoro poloviny základu, takže jsme museli tým doplnit. Příprava proběhla především se zaměřením na získání potřebné fyzické kondice a sehrávání všech hráček v hracím systému. K tomu pomohlo i odehrání tří přípravných utkání. V průběhu sezony nás určitě také prověří pohárový souboj s extraligovou Ostravou (zápas se hraje v Palkovicích ve čtvrtek 24. října, pozn. red.). Výkonnostní cíl se mi stanovuje těžce, ale rozhodně nemůže být nižší, než umístění do třetího místa," přeje si nový kouč palkovických volejbalistek Radomír Krotký.

(pg)