Právě v jednom ze závodů krajského přeboru, který se před nedávnem konal na Žermanické přehradě, obsadil ve třídě Finn první místo Kamil Ščerba. Dalším jeho úspěchem pak byla účast na republikovém šampionátu na Lipně. Na hladině, kde startoval vůbec poprvé, se nenechal zahanbit. Z třiatřiceti závodníků skončil na osmém místě. „Závod se konal za teplého počasí, ale se slabým větrem. Ze čtyř závodních dnů jsme z důvodu slabého povětří závodili pouze ve třech. I tak ale hodnotím své vystoupení za velice zdařilé," nechal se po závodech slyšet palkovický jachtař Kamil Ščerba.

Na témže mistrovství ČR pak v juniorské kategorii lodí Finn získal stříbrnou medaili Patrik Ščerba, pro kterého jsou závody v této kategorií premiérou. „Jachtingu se věnuji už od svých devíti let," prozradil dnes již dvacetiletý Patrik Ščerba. „Z počátku jsem jezdil v dětské lodní třídě Optimist, která se jezdí od devíti do patnácti let. Po této zkušenosti jsem pokračoval v dorostenecké lodní třídě Evropa. Ta se jezdí do devatenácti. Letos jsem tedy poprvé nakoukl do třídy Finn. I z toho pohledu je pro mě stříbro z letošního šampionátu největším úspěchem. V příští sezoně bych chtěl nejen obhájit toto umístění, ale pokusím se porvat o mistrovský titul," prozradil smělé plány do budoucna Patrik Ščerba.

V Palkovicích ovšem nesportují pouze jachtaři. Na mistrovství ČR v Nových Mlýnech startoval v kategorii veteránů nad 55 let windsurfista Luboš Mielec, který ve třídě Rac získal zlatou medaili.

(klem)

Palkovický windsurfista Luboš Mielec při závodech.

Palkovický windsurfista Luboš Mielec při závodech.