Domácí příznivci se těšili, že v palkovickém dresu uvidí bývalého českého reprezentanta Přemysla Kubalu. Ten nakonec do Bučovic nepřijel, ale zřejmě ani letní londýnský olympionik by domácí rozjetou volejbalovou mašinu nezastavil. Zdejší sokoli totiž v posledním dvojzápase tohoto ročníku druhé ligy porazili svého největšího soupeře z Palkovic a potvrdili své suverénní vítězství. Páté v řadě za sebou. „Přemka jsme nakonec k zápasu nevzali, jelikož první utkání mělo začínat po gymnastech a my museli čekat, až skončí. No a jelikož je Přemek trenérem ženského extraligového týmu KP Brno, který v tom čase hrál důležité utkání s Ostravou, nemělo smysl jej do Bučovic tahat pouze na jeden set," vysvětlil absenci Kubaly palkovický trenér Filip Hanák.

Domácí volejbalisté se v prestižním souboji zadrhli jen jednou. V prvním setu druhého utkání. Jeho ztráta se ale spíš dala připsat na vrub emocím po převzetí zlatých medailí a poháru, který bučovickým vítězům po prvním utkání předal svazový místopředseda František Kopecký. Trenér domácích hráčů Zbyněk Čížek ovšem musel vidět i herní příčiny. „Palkovice nás samozřejmě mohly i porazit, ale to by jim musel pořád vycházet servis, jenže to se v celém zápase podaří málokdy," řekl spokojený domácí kouč.

Spokojený s odvedenou prací byl i hrající kouč Palkovic Filip Hanák. „Celá druhá půlka soutěže pro nás byla špatná. Svým způsobem nás nic nemotivovalo. I když jsme i párkrát prohráli, většinou proti nám soupeři rychle rezignovali. Proti Bučovicím je to jiné. A výsledek prvního zápasu 0:3 sice vypadá jasně, ale tak hladké to nebylo. Prohráli jsme koncovky. Bohužel chyběl nám jeden hráč, smečař, abychom mohli prostřídat a eliminovali bučovickou nahrávku," komentoval Hanák vystoupení svých svěřenců a spoluhráčů.

I podle ostatních aktérů zápasu Palkovice potvrdily pověst jasně druhého nejlepšího týmu soutěže. „Jsou nejlepší ze všech za námi, proti ostatním soupeřům mě to moc nebaví. Většinou je všechno moc snadné. S Palkovicemi už si zahrajete a navíc musíte hrát opravdu dobře," ujistil Martin Vyhnáček. „Mají kvalitní tým a určitě jsou právem druzí. Ale tento zápas se nedá moc hodnotit, protože víceméně o nic nešlo a jen jsme dohrávali soutěž," poukázal na jednoznačně vypadající výsledky domácí odchovanec Petr Nezdařil.. „V jarní části soutěže to byl určitě náš nejtěžší soupeř. Kubalova zkušenost jim určitě chyběla, na přihrávce a v obraně by byli silnější. Nám vyšel jednoznačně tah obětovat Dubše na účko proti Plichtovi a navíc tím, že nepřihrával, měl více času na útok a na obranu. On spolu s Vyhnáčkem a útočným blokařem Hanzlíkem byli ti tři, kteří nás v tomto zápase táhli," dodal k hodnocení Čížek.

Volejbalisté Palkovic zakončí letošní sezonu domácím dvojutkáním s Morávkou. První duel se hraje v sobotu 23. března od 10 hodin, odveta je na pořadu ještě týž den ve 14 hodin. „V těch zápasech prakticky už o nic nepůjde. My skončíme letos druzí, oni předposlední. Bude to spíš jen duel dvou rivalů," myslí si Hanák.

Druholigovou soutěž vyhrály s přehledem Bučovice, ale ty ani tentokrát do baráže o první ligu nezasáhnou. „Ani se jim příliš nedivím. První liga je totiž nejdražší soutěží vůbec. Dokonce je dražší než extraliga. Hraje se v ní už v pátek a navíc celorepublikově. To je pro taková družstva, jakými jsou Bučovice, ale i my, prostě nepřípustné. My si nemůžeme dovolit jezdit někde v pátek ráno a navíc třeba až do Budějovic. I proto se Bučovičtí snaží už pátým rokem s pravidly něco udělat, ale moc nadějí jim nedávám. První liga je už skoro vyloženě českou záležitostí, proč by měli něco měnit, když jim to takhle vyhovuje," přemítá palkovický kouč Filip Hanák.

Výsledky 33. a 34. kola: TJ Hlučín Tatran - Litovel 3:0 (21, 13, 15) a 3:0 (19, 24, 21), TJ Nový Jičín - VS Drásov 0:3 (-22, -24, -19) a 3:2 (21, -18, 23, -24, 11), Ostrava - Holubice 3:2 (-24, 24, 22, -21, 13) a 3:1 (19, 20, -15, 18), Morávka - Šlapanice 1:3 (-24, -21, 22, -19) a 3:1 (21, 18, -16, 25), Sokol Bučovice - Sokol Palkovice 3:0 (23, 19, 22) a 3:1 (-20, 22, 9, 18).

Tabulka

ZDENĚK VLACH, ROBERT SCHEDLING