„K zápasům kluci nastoupili bez Kurečky, Nytry, Faldyny a Ambrože. V brance měl svou premiéru Michal Klučár,“ řekl trenér týmu Jiří Murarik.

Paskov Saurians – Z.F.K. Petrovice 6:6 (1:1, 2:2, 3:3).

Domácí starší žáci Paskova začali utkání tlakem, jako první šli ale do vedení hostující florbalisté. To běžela 4. minuta zápasu.

Paskovu se podařilo vyrovnat v minutě dvanácté, když Patrik Bonczek přesnou a tvrdou ránou z velké dálky překonal hostujícího brankáře. Také druhou třetinu začali jako první gólem hosté. Z vedení se však soupeř Paskova radoval pouhých třicet sekund. To soupeřovu rozehrávku vyčíhnul Parma, přesnou přihrávkou poslal do brejku Peceka a bylo srovnáno.

Do konce druhé části se skóre měnilo na každé straně ještě jednou. Za Paskov skóroval Parma. Také ve třetí třetině pokračovala obě mužstva v ofenzivním florbale. Nakonec duel skončil remízou 6:6.

„Vyrovnávací branku jsme dostali třináct sekund před koncem. Je to škoda. Navíc vteřinu před závěrem střílel z poloviny hřiště Pecek a jeho střela skončila na břevně,“ řekl po utkání trenér Murarik.

Branky Paskova: Parma 2, Bandarica 2, Bonczek a Pecek. Paskov Saurians – Vikings Kopřivnice 2:3 (1:1, 1:1, 0:1).

Ve druhém střetnutí dne čekal na domácí mladíky mnohem silnější soupeř. Na úvodní branku kopřivnických Vikingu reagoval ve 4. minutě přesným zásahem Pecek. Paskovští se v úvodu druhé třetiny museli bránit dvěma přesilovým hrám. Té první se ještě ubránili, ta druhá již poslal hosty do vedení.

V polovině zápasu se opět domácím zásluhou Peceka podařilo vyrovnat. Rozhodnutí přišlo v čase 54:47 minut, kdy domácí v zápalu hry pozapomněli na vysunutého hráče Kopřivnice, který v souboji jeden na jednoho přelstil gólmana Klučára. Domácím již na vyrovnání síly nezbyly.

„Všichni jsme se dnes snažili, ale chyběla nám špetka štěstí. Pochvalu zaslouží brankář Klučár, který ve své premiéře nezklamal. Také děkuji našim trenérům a hlavně celému týmu, za dobré výkony, i když se smutným koncem,“ hodnotil oba duely kapitán paskovského Saurians Michal Parma.

Starší žáci Paskova odehrají další zápasy v neděli 24. února, kdy jim za soupeře budou týmy Torpeda Havířov a Sokol Poruba.

Paskov: Klučár – Parma, Bonczek, Šodek, Chalupa – Pecek, Růžička, Lindovský, Bandarica, Pastorek, Trajkov. Trenér Jiří Murarik.

(zd)