„Ten úspěch je přímo neuvěřitelný, ale musím říct, že celý letošní rok nám všem v Paskově vyšel," svěřil se Žvak. Inu, jak paskovští siláci zaseli, tak také i sklízeli. „Tento sport vyžaduje velké odhodlání a hlavně vytrvalost dojít až ke svému vytyčenému cíli. V přípravě jsme tak museli nazvedat několik stovek tun železa," popisuje náročnou přípravu na sezonu Jan Žvak.

Právě morálka a disciplína dělá z paskovských borců postrach dalším soutěžícím. „Naši sportovci z Posilovny Lánik se mohou letos pochlubit jarním vítězstvím na Mistrovství ČR, poté si přivezli medaile také z evropského šampionátu. Ještě než vyrazili na mistrovství světa, získali několik úspěchů v tuzemských pohárových soutěží. I proto není divu, že naši borci jsou obrovskou motivací pro ostatní v blízkém okolí. Stále k nám totiž přibývají noví a noví členové, což nás samozřejmě nesmírně těší," přiznává Vladislav Lánik z Paskova, který se může pochlubit překonáním několika národních, ale i evropských rekordů v silovém trojboji. „Kromě těchto úspěchů jsem získal ještě titul Mistra republiky a také i Mistra Evropy. Jsem moc rád, že mě k tomuto sportu kdysi přivedl můj kamarád Honza Žvak," dodává Lánik.

Oba úspěšní powerliftisti vedou své okolí k již zmiňované morálce, disciplíně a řádu, který se sportovcům hodí i v jejich osobním životě. Jak oba shodně říkají: „Cvičení je životní styl, což potvrzují i naši svěřenci."

Posilovna Lánik z Paskova pořádá nábor nových členů, kteří mají zájem o silový trojboj. „Také rádi mezi sebou uvítáme zájemce o thajský box. Všichni jsou u nás vítáni," vyzývá nové zájemce Vladislav Lánik.