Áčko Orlů přivítalo na domácích stolech soupeře z Příbora, proti kterému se jim v poslední době příliš nedaří. „Tentokráte jsme vydřeli alespoň remízu, když jsme již v průběhu střetnutí prohrávali 5:8 a 7:9. Velkou zásluhu na konečné remíze má Řeha, který vyhrál všechny své zápasy. Valenta pak bodoval ve dvou utkáních a jeden bod přidali ještě Utíkal, Michna a pár Michna – Valenta ve čtyřhře,“ řekl Zdeněk Manda z paskovského oddílu stolního tenisu.

Na druhý den čekalo paskovské áčko utkání proti rezervnímu celku Nového Jičína. „Klukům se podařilo zvítězit 10:7, čímž si upevnili klidný střed tabulky. Opět zahrál velice dobře Řeha, který získal tři body. Hodně se proti utkání s Příborem zlepšil Utíkal, který rovněž uhrál tři bodíky. O bod méně připsal na naše konto Valenta a po bodu získali Michna a náš debl,“ dodal Manda.

Svůj zápas odehrála o víkendu i paskovská rezerva, která si hladce poradila s Ferrumem Frýdlant 15:3. „Výborně hraje za rezervu Němčík, který v druhé části soutěže neokusil ještě hořkost porážky,“ pochválil svého spoluhráče Zdeněk Manda. O body se tedy podělili Němčík 4, Taichman 3, Forgáč 3 a Manda 3 body. „Vyhráli jsme ještě také obě čtyřhry ve složení Mička – Forgáč a Taichman – Němčík,“ doplnil bodový zisk Manda.

Dařilo se také i C týmu, který vyhrál na frýdlantským SK vysoko 17:1, když soupeř uspěl pouze ve čtyřhře. Orli hráli v sestavě Polomíček, René Pastorek, Janáček a Ševčík a všichni si připsali čtyři body. Zbývající sedmnáctý bod získal debl ve složení Ševčík – Janáček.

Jediným celkem z Paskova, který o víkendu nebodoval, byl nejmladší dospělý tým D, který nestačil na Lhotku a prohrál vysoko 4:14. „V utkání bodovalo pouze naše něžné pohlaví a to Karolová třemi body a Terka Řehová bodem. Zklamáním byl pak výkon Romana Pastorka. Myslím si, že by měl proti hráčům ze Lhotky bodovat,“ pustil se do kritiky Manda. (zm)