Chvíli se na závodníky usmívalo sluníčko, jinou dobu běžce zase skrápěl prudký déšť. To však nebránilo více než dvěstě padesáti běžcům bojovat o co nejlepší výkony. V hlavním závodě jej oddílovým rekordem ozdobila Veronika Siebeltová z pořádajícího TJ Slezan Frýdek-Místek, která za hodinový závod zvládla odběhnout 15 145 metrů.

Celé klání nejprve ale zahájili ti nejmenší. Na děti čekalo 100 metrů a mezi nejlepší se zařadili domácí atleti Markéta Bláhová a Alexandr Milata. Také mezi staršími dětmi se domácím běžcům vedlo výborně. Čtyřstovku nejrychleji zvládli zaběhnout Pavel Kolecký a Tereza Kubajurová. Na všechny ostatní mládežnické kategorie pak čekal dvanáctiminutový běh. Ve svých věkových kategorích se z prvenství radovali: Jan Klimas, Anna Cagašová a Thomas Hlavačka v mladším žactvu, Eliška Kopcová ve starším, Lucie Vaňková a Tomáš Szymala v dorostu.

Na start hodinového závodu se pak postavilo 56 běžců. Mezi muži byl nejrychlejší Tomáš Blabla z Bystrého, který uběhl celkem 16 562 metrů. Závod žen vyhrála Petra Pastorová výkonem 15 320 metrů. V kategorii žen do 34 let zvítězila již zmiňovaná Veronika Sibeltová.